CHP HEYETİ PATLAMA YERİNDE

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ve Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu.
CHP HEYETİ PATLAMA YERİNDE

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ve Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu. Güneş ve Akgöl, beraberinde CHP il yöneticileri ile sınır kapısından girerek, savcılık ve gümrük yetkililerinden patlamayla ilgili bilgi aldı. Güneş, sınır kapısı önünde yaptığı açıklamada, olayla ilgili bilgi alma aşamasında bulunduklarını, daha sonra izlenimlerini ve kaygılarını kamuoyuyla paylaşacaklarını anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla buraya geldiklerini ifade eden Güneş, şunları söyledi:  "CHP Genel Başkanı, (konunun peşinde olmalıyız, izlemeliyiz, bilgi almalıyız) diye beni görevlendirdi. Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ile birlikte buradayız. Bilgi almaya çalışacağız, tam bir bilgiye sahip olmaya çalışacağız. Faili meçhul bir fiilin, meçhul bir fiilin olmaması için, olayın aydınlanması için gerekli her türlü girişimde bulunacağız. Şu anda yaptığımız bundan ibaret. Dikkat ederseniz zaten olay hakkında yetkililer tek bir bilgi veriyorlar. Sadece aracın Suriye tarafından geldiği konusunda ısrarlılar, onun dışında bir bilgi vermiş değiller. Biz de bu konuda bilgi almaya çalışıyoruz."   Güvenlik kamerası görüntülerinin önemli olduğunu vurgulayan Güneş, "3 bakanımız seyretmiş, ben de bu görüntüleri izlemek için talepte bulundum. Onları gördüğümüz takdirde biz de sizlerle bir takım kaygılarımızı, olursa, paylaşacağım. Bombanın kaynağı konusunda, bombanın ne tip bir bomba olduğu konusunda açıklama yapılmadı. Bunu öğrenmeye çalışacağız" dedi. Güneş, yaralılara acil şifa, ölenlerin ailelerine ise başsağlığı dileğinde bulundu.

CHP HEYETİ PATLAMA YERİNDE haberi 13 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  53065 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle