CHP HEYETİ SURİYE'DE

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOGLU BAŞKANLIĞINDAKİ 5 KİŞİLİK CHP HEYETİ, YAYLADAĞI'NDA SURİYELİ SIĞINMACILARIN KALDIĞI ÇADIR KENTİ GEZDİKTEN SONRA LAZKİYE VALİSİ İLE ORTAK BASIN TOPLANTISI YAPTI -CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LOĞOĞLU: ''SURİYE'NİN İSTİKLAL VE HUZURU SADECE SURİYE YA DA TÜRKİYE İÇİN DEĞİL TÜM BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ. BURADA OLAN BİTENLERİ ÜZÜNTÜYLE TAKİP EDİYORUZ'
CHP HEYETİ SURİYE'DE

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu başkanlığındaki 5 kişilik heyet, Yayladağı Sınır Kapısından Suriye'ye geçerek Lazkiye Valisiyle görüştü.
     CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mehmet Ali Edipoğlu ile Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu, Suriyeli sığınmacıların kaldığı, Kızılay tarafından Yayladağı'nda yapılan geçici çadır kentlerde incelemelerde bulundu.
     Hatay Vali Yardımcısı Akgün Corav ve Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat'tan bilgi alan heyet, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
     Loğoğlu, Türkiye'ye sığınan Suriyeliler hakkında bilgi edinmek amacıyla çadır kente geldiklerini belirterek, ''Sığınmacılarla henüz görüşmedik. Gerekli bilgileri çadır kent yetkililerinden aldık. Bu sayede Suriye'ye daha hazırlıklı gideceğiz. Suriye'ye gidip olayları yerinde görmek istiyoruz'' dedi.

     CHP'li heyet daha sonra Suriye'ye girmek üzere Yayladağı Gümrüğü'nden geçtiler.
    
     -SURİYE GÜMRÜĞÜNDE ORTAK BASIN TOPLANTISI-
    
     CHP'li heyet, Yayladağı Gümrük Kapısından Suriye'ye geçtikten sonra girişte Lazkiye Valisi Abdulkadir Muhammed Şeyh ve Lazkiye Milletvekili Sait Kutsiye tarafından karşılandı.
     Lazkiye Valisi Valisi Şeyh, Gümrük VIP Salonu'ndaki ortak basın toplantısında, CHP'li heyeti ülkelerinde ağırlamaktan onur duyduklarını, heyete ülkelerindeki birliği, beraberliği ve halkın devlet başkanına olan sevgisini göstereceklerini söyledi.
     İki ülke arasında akrabalık bağları bulunduğunu, bunun devam etmesini temenni ettiklerini belirten Şeyh, CHP'nin Suriye'ye karşı tutumunu iyi bildiklerini, ziyaretin yararlı olacağına inandığını kaydetti.
     CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu ise kendilerine gösterilen konukseverlikten dolayı Suriyeli yetkililere teşekkür ederek, şöyle devam etti:

     ''Öncelikle Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Suriye halkına iyi dileklerini, huzur dileklerini ve barış dileklerini getirdik. Suriye sadece komşu ülke değil aynı zamanda kardeş ülkemizdir. Suriye'deki olaylar ile ilgili farklı yorumlar var. Hedefimiz, Suriye'de olan bitenleri inceleyip, bu bilgileri Türkiye'de paylaşmak. Suriye'nin istiklal ve huzuru sadece Suriye ya da Türkiye için değil tüm bölge için önemli. Burada olan bitenleri üzüntüyle takip ediyoruz. İnşallah bu ziyaret ile Suriye'deki barışa katkı sağlamış oluruz.''
     CHP heyeti daha sonra Lazkiye Valisi Şeyh ve beraberindekilerle Lazkiye'ye doğru yola çıktı.
CHP HEYETİ SURİYE'DE haberi 05 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  271280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle