CHP HEYETİNDEN HATAY SOSYAL DERNEKLER PLATFORMU'NA ZİYARET

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayı Nihat Matkap ve beraberindeki heyet, Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu'nu ziyaret etti.
CHP HEYETİNDEN HATAY SOSYAL DERNEKLER PLATFORMU'NA ZİYARET
 Matkap, ziyarette yaptığı konuşmada, yoksul vatandaşa dağıtılan erzak ve kömür yardımının sona ereceğini, onun yerine hayata geçirilecek Aile Sigortası kapsamında nakit yardımı yapılacağını belirtti.
     CHP yönetiminin toplumun bütün kesimlerinin sorunlarını doğru tespit ettiğini iddia eden Matkap, parti olarak bu sorunların çözümü için ciddi projeler üretildiğinin altını çizdi.
 

     Matkap, Dernekler Federasyonunun 64 derneği bir araya getirmesinin sosyal devlet anlamında çok önemli bulduğunu vurgulayarak, Hatay'ın geleceğinde Dernekler Platformunun önemli rol oynayacağına inandığını kaydetti.
     İktidara gelmeleri halinde Aile Sigortası dahil birçok projenin hayata geçeceğini kaydeden Matkap, şöyle devam etti:
     ''Aile Sigortası kapsamında yoksul ailelere erzak kömür yardımı yerine nakit yardım yapacağız. Çiftçinin üretim yapmasının önündeki bütün engelleri kaldırıp mazotun litresini çiftçi için 1,5 TL'ye indireceğiz. Çalışan emeklilerden yapılan yüzde 15'lik kesintiye son verip, emeklinin maaşına hem enflasyon artışına hem de milli gelirdeki artışa göre yıllık zam vereceğiz.''
     Matkap, 12 Haziranda yapılacak seçimlere parti olarak çok güçlü girdiklerini, adaylar arasında her kesimden kişilerin yer aldığını, demokrasinin ülkede daha da güçlenmesi için CHP'ye destek çıkılmasının gerektiğini savundu.
     Dernekler Federasyonu Başkanı Mahmut Balcı ise bütün siyasi partilere eşit mesafede bulunduklarını, fakat kent için yapılacak bütün çalışmalara destek vereceklerini kaydetti.
 

     Platforma bağlı 64 derneğin bulunduğunu ifade eden Balcı, iktidara kim gelirse gelsin dernekler konusunda var olan sorunların çözümü için kendilerine yardımcı olmalarını istedi.
     Konuşmaların ardında Matkap, dernek üyelerinin sorularını cevaplandırdı.
     Ziyarette CHP Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildal ve birçok dernek başkanı hazır bulundu.