CHP İL BAŞKAN VEKİLİ ONAL BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkan Vekili Atilla Onal, ülkeyi idare edenlerin terörle mücadele konusunda ne yapması gerekiyorsa bir an önce yapması gerektiğini ve bu konuda parti olarak sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.
CHP İL BAŞKAN VEKİLİ ONAL BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
 Onal, İl binasında düzenlediği basın toplantısında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan 7 askere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diledi.
 
     Terör konusunda artık bıçağın kemiğe dayandığını ifade eden Onal, '' Güneydoğu ateş altında hergün 3'lerle 5'lerle 8'lerle ifade edilen şehit cenazeleri sıradan bir hal görüntüsü almış durumunda. Ülkeyi idare edenler maalesef gündem değiştirmeye, farklı noktalara çekme noktasında hayli başarılı olmuşlardır. Ülkeyi idare edenlerin terörle mücadele konusunda ne yapması gerekiyorsa bir an önce yapmalıdır. CHP olarak bu kanın durması, konusunda sonuna kadar destek vereceğiz' diye konuştu.
     Onal, Somali'ye mutlaka insani yardım yapılması, Suriye ile olan ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ancak öncelikle hedefin Türkiye'de yanan ateşin söndürülmesi olduğunu belirtti.