CHP İl Başkanı Mullaoğlu AK Parti'nin dış politikasını eleştirdi

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Servet Mullaoğlu, AK Parti'nin dış politikasını eleştirdi.
CHP İl Başkanı Mullaoğlu AK Parti'nin dış politikasını eleştirdi
 Mullaoğlu, parti yöneticileriyle birlikte Ulus meydanında yaptığı basın açıklamasında, Türkiye'nin ne kadar barıştan yana olduğunda kazandığını, barıştan uzaklaştığında kaybettiğini söyledi.
     Suriye ile ilişkilerin neredeyse iki ülkenin birleşmesi noktasından hükümetin yürüttüğü dış politika nedeniyle arzulanmayan noktalara gediğini ifade eden Mullaoğlu, şöyle devam etti:

     ''Türkiye Suriye'de çok önemli ekonomik bir pazarını kaybetmiştir. Yıllık 1 milyar 200 milyon dolar ihracat gelirinden mahrum olmuştur. Zaten bu durumu en çok hisseden Hataylı esnaf olmuştur. İran, Rusya ve Çin'le ilişkilerimiz kötüleştiği gibi Kafkasya'da, Ortadoğu'da ve Doğu Akdeniz'deki ulusal çıkarlarımız tehlikeye girmiştir''
     Türkiye'de kurulacak füze kalkanının tamamen Amerika Birleşik Devleti (ABD) savunma sanayisini güçlendireceğini ve yeni bir soğuk savaş dönemini başlatacağını iddia eden Mullaoğlu, ''Burada üzerinde durduğumuz en önemli konu, olası bir füze saldırısında, füzenin imha komutunu ABD ve İsrail'in verecek olmasıdır. Yani ülkemizin kaderi ABD ve İsrail'in elinde olacaktır'' dedi.
     Mullaoğlu, muhalefet olarak hükümete uyarı ve eleştiri görevlerinin yapacaklarını ancak bu işin sadece siyasetçilerin değil bütün halkın olaya sessiz kalmaması gerekiğini belirtti.
     Mullaoğlu açıklamasında ayrıca Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın hafta sonu yapacağı Hatay ziyaretinde Anadolu insanlarının, barışçıl ruhuna uygun olarak, savaş dilini değil barış dilini kullanmasını beklediklerini kaydetti.
     Açıklamanın ardından Mullaoğlu ve Partililer vatandaşlara broşür dağıttı.