CHP İskenderun teşkilatında bayramlaşma.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, ''CHP, Türkçülük, Kürtçülük yapamaz. CHP, inanç temeli üzerinde siyaset yapamaz'' dedi.
CHP İskenderun teşkilatında bayramlaşma.
 Matkap, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ile birlikte, CHP İskenderun teşkilatını ziyaret ederek, partililerle bayramlaştı.
     Partililerin bayramını kutlayan Matkap, Suriye'deki olaylar nedeniyle Hatay esnafının zor günler geçirdiğini söyledi.
     Devletin Hatay esnafına destek ve kredi vermesi gerektiğini ifade eden Matkap, esnafın olaylar nedeniyle dayanacak gücünün kalmadığını savundu.
     Matkap, CHP'nin Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerine yürekten bağlı olduğunu dile getirerek, ''CHP, Türkçülük, Kürtçülük yapamaz. CHP, inanç temeli üzerinde siyaset yapamaz. CHP bu ülkede barışı sağlamayacaksa kim sağlayacak- Zaten savaşın dilini kullanan rakiplerimiz var. Savaşın dilini kullanan MHP var AKP var. Bu ülkenin tüm umutları CHP'de'' diye konuştu.

     CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu da, parti içi mücadelelerin geride kaldığını, bundan sonra amaçlarının CHP'yi iktidar yapmak olduğunu kaydetti.
     CHP'nin Türkiye'nin her yerinde olduğunu dile getiren Tanrıkulu, şunları kaydetti:
     ''Kutuplaştırmayan, bölmeyen politika izleyeceğiz. AKP'nin Türkiye'yi iyi yönetmediğini, Türkiye'nin her yerinde cadde cadde, sokak sokak anlatacağız. Bunu bizler görüyoruz fakat AKP'ye oy veren çoğunluk görmüyor. Yüzde 50'ye yakın bir çoğunlukları var Türkiye'de. Bunlara çözüm önerilerimizi bıkmadan usanmadan, kendi içimizde mücadele etmeden anlatacak yöntemleri bulmalıyız.''