CHP Lİ GENÇLER HEYKELİN ESKİ HALİNİ İSTİYOR

Balıkçılar çarşısı meydanında bulunan hoşgörü heykelinin tahrip edilmesinin yüreklerini sızlattığını belirten CHP’li gençler; “Bir takım ayak oyunları ile kimse halkın arasına nifak tohumu ekemez.” dediler.
CHP Lİ GENÇLER HEYKELİN ESKİ HALİNİ İSTİYOR
 CHP Merkez ilçe gençlik kolları üyesi bir grup genç dün Balıkçılar çarşısı alanında bulunan heykelin bir süre önce kopartılan çeşitli dinleri sembolize eden eski işaretlerin yeniden yerine konulmasını istiyor. CHP'li gençler; “Hoşgörü ve kardeşlik” kelimelerini altın harflerle dünyaya yazan Antakya'nın daima hoşgörünün başkenti olduğunu, barışa ve hoşgörüye en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde hoşgörü heykelinden dinlerin kardeşliğini sembolize eden işaretlerin kaldırılmasının ise tüm toplumu rahatsız ettiğini kaydederek “Yüreklerimiz sızlıyor” açıklamasında bulundu. CHP'li gençler adına konuşan Ümit Kutlu şunları söyledi. “Bazılarının şehrimizde oynadığı ayak oyunları halkın arasına nifak ve fesat sokma gayretleri hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Çünkü şunu kimse unutmasın ki Antakya halkı farklılığını zenginliği olarak kabul etmiştir. Bu daima böyle olmuştur ve böyle kalacaktır. Kardeşliğe atılacak her bombada her kurşunda Antakya olarak barışa daha da sımsıkıya sarılacağız. Bazıları aklına bunu iyice yerleştirsin ANTAKYA halkının tamamı olarak biz biriz, beraberiz ve güçlüyüz. Yaşanabilecek her olumsuzluğu atlatır her sıkıntıdan daha güçlü çıkmasını biliriz.”

CHP'li gençler adına açıklamasında Suriye'deki krizin ilimiz ve bölgede yol açtığı sıkıntıların da aşılacağına olan inancı dile getiren başkan Ümit Kutlu bu konuda da şunları söyledi.
“Suriye olaylarından kaynaklanan sıkıntılar en kısa zamanda atlatıp Antakya'mızı Hatay'ımızı eski haline geri çevireceğiz. Ve hep birlikte bir ömür boyu sürecek kardeşlik ve barış şarkılarını dilimizden düşürmeyeceğiz. Avucumuzda tuttuğumuz değerlerimizin zenginliklerimizin yok olup gitmesine izin vermeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak hoşgörüye kardeşliğe ve barışa daima sahip çıkacağız. Çünkü barış bizim felsefemiz hatta karakterimizdir. Heykelin en kısa Zamanda eski haline getirilmesini istiyoruz. Ve daha da önemlisi heykelin aynısın şehrin diğer işlek caddelerinde de görmek istiyoruz. Birileri bakıp gördüğünde Antakya da ki kardeşlik kokusunu her caddeden her sokaktan hissetmeli. Heykele atılmış her taşın kardeşliğe atılmış bir kurşun olduğunu da belirtmek isterim. Heykeli tahrip edenleri kınıyor kardeşliğe ve barışa kalkan eller kırılsın diyoruz.”
CHP'li gençler daha sonra özlemini duyduklarını söyledikleri heykelin eski halini gösteren bir fotoğrafı bırakarak ayrıldılar.