CHP PM ÜYESİ VE KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'TEN HAMOK VE HATAY ECZACILAR ODASINI ZİYARET

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) üyeleri ile Hatay Eczacılar Odası'nı ziyaret etti.
CHP PM ÜYESİ VE KOCAELİ MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'TEN HAMOK VE HATAY ECZACILAR ODASINI ZİYARET
  Güneş, ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay'ın sınır kenti olmasından dolayı önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi.
     Antakya'nın göç alamayan fakat bunun yanında ciddi turist çeken bir kent olduğunu ifade eden Güneş, şunları Kaydetti:
     ''Kent planlaması iyi değil. Fakat son zamanlarda yapılan yatırımları da gözlüyorum. Çevre yolu, Adalet Sarayı, parklar yapılmış. Bunlar iyi şeyler yalnız bunlar kentin gerekli ekonomik gelişmesini sağlayan etkenler değil.
 
 Antakya'nın genel görünümüne bakıldığı zaman gerek ulaşım, gerek yerleşim, gerek de konut politikası, imar politikası ciddi yanlışlarla dolu. Antakya'nın Büyükşehir yapılanmasına topyekun geçmesi gerekiyor. Kentte bir çok belediye var. Bu ciddi bir ekonomik yük ve bu işin ruhuna aykırı. Şehire büyük bir park şart. Antakya'nın ciddi etkili bir yerel yönetime ihtiyacı var.''
     Güneşi, Antakya'nın Büyükşehir haline dönüştürüp bütün çalışmaları tek elden yürütmenin kent için çok faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hatay'a yakın zamanda gelip çadır kentleri ziyaret edeceğinin söz konusu olduğunu belirten Güneş, şimdiye kadar bu kampların kamuya kapalı olduğunu bu ziyaretten sonra bütün basın mensuplarına açılacağını kaydetti.
     Güneş, Suriye'de bir iktidarsızlık var. Fakat batının bu konuyu çok abarttığını, komşu ülke olarak burada yaşanan olaylara kayıtsız kalınamayacağını, burada barışın tesis edilmesinin önemli olduğunu belirterek hükümetin bu konudaki politikasının doğru bulmadığını söyledi.

     Gündemde yer alan Suriye ve Filistin konusu, terör sorunu ve ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulunan Güneş, yeni hizmete giren Eczacılar Odası'nın diğer meslek örgütlerinin de kullanımına da açık olacağının kendisine iletildiğini bunun isabetli bir karar olduğunu ifade etti. 
     HAMOK Sözcüsü Yahya Hamurcu 1992 yılında 12 odanın bir araya gelmesiyle oluşan bir platform olduklarını kendilerinin bu davetini kırmayan Güneş'e teşekkür ettiklerini kaydetti.
     Ziyarette CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Merkez İlçe Başkanı Mevlüt Yeşildal, Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Gönenç, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Muhsin Kuru, Mali Muşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cihat Mazmanoğlu, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tahsin Hazar hazır bulundu.