CHP VEKİLLERDEN DURAN ADAM EYLEMİ

'Duran adam' eylemine, destek veren CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz Başbakan hakkında 3 kuruşluk tazminat davası açacaklarını dile getirdiler.
CHP VEKİLLERDEN DURAN ADAM EYLEMİ

Hürriyet caddesinde duran adam eylemi gerçekleştiren CHP milletvekillerine partililer, Halkevi ve vatandaşlar da destek verdi. Eylem öncesi gazetecilere açıklamada bulunan, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Suriye’ye gittik suç oldu, halkın iradesini ifade etmek istedik suç oldu ve ne yaptıysak hep suç oldu. Bundan sonraki kararımız hiç konuşmayacağız. Bu da suçsa buna diyecek lafımız yok. Bu insanlar ve bu memleket kendisini ifade edemeyecek durumdaysa bitmiştir” dedi. Hür bir toplumda yaşıyorsak, özgürce kendimizi ifade edeceksek tüm liderlere saygı duyulması gerektiğini ifade eden Milletvekili Akgöl, ”Demokratik bir ülkede yaşıyorsak tutuklu milletvekilleri, tutuklu gazetecilerden tutun herkesin serbest bırakılması ve insanlarının kendisini ifade etmesini düşünüyorum. Sayın Başbakan bu ülkenin başbakanı ise direnen halkının karşısına 1 milyon insan çıkarırım demekle suç işlemiştir. Salı günü CHP Hatay Milletvekillerine yapmış olduğu hareketten dolayı Başbakana hakkında 3 kuruşluk tazminat davası açıyoruz.  Bu toplumun temsilcisi olmamızı kimse engelleyemeyecektir” dedi. CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz da yaptığı konuşmada, Bu hükümetin 12 yıldır uyguladığı fahiş uygulamanın baskıcı anlayışının tepkisi olduğunu söyledi.

Tamamen barışçıl yöntemlerle sokaklara inen özgürlük ve demokrasi talebi vatandaşlarımıza yönelik hükümetin uyguladığı baskı ve orantısız gücün kesinlikle tüm dünyada yankı uyandırdığını ifade eden Milletvekili Eryılmaz, ”Uygulanan baskıya karşı, gerçekten vatandaşlarımız yine tamamen barışçıl bir eylemle cevap verme gereği duymuştur. Duran adam eylemi bugün bütün Dünya’nın ayranlığını kazanmıştır. Biz de duran adam eylemine destek vermek amacıyla arkadaşlarımızla beraber burada bu eyleme destek vermeye kararı verdik” dedi.Duran adam eylemine STK’lar ve vatandaşlar da destek verdi.