CHP VEKİLLERİN ANTEP GEZİSİ

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran ve Gaziantep Milletvekilleri ile Refik Eryılmaz  birlikte katılmıştır.
CHP VEKİLLERİN ANTEP GEZİSİ
Çeşitli ülkelerde ve yurdun dört bir tarafında gerçekleşen organizasyonlarda yer alan ERYILMAZ 10 Mart 2013 tarihinde Gaziantep”te Nizip, Şahinbey ve Oğuzeli ilçelerinde bir dizi etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran ve Gaziantep Milletvekilleri ile birlikte katılmıştır. Gaziantep”te miting havasında gerçekleştirilen ve seçim startının verildiği etkinlikler hakkında Eryılmaz;  “AKP iktidarına yönelik vatandaşlarımızın hükümet aleyhtarı attığı sloganlar dikkat çekiciydi. Halkın ilgisinden AKP iktidarının bölgede hızla kan kaybettiğini rahatlıkla görüyoruz. Özellikle Suriye politikasının bölgede büyük rahatsızlık yarattığına şahit olduk. AKP sallanıyor itersek devrilecek. AKP 10 yıldır hiç bu kadar kötü olmamıştır. Tayyip Erdoğan diktatörlüğünü yıkmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.Gaziantep”teki etkinlikler ardından Ankara Barosu”nun 15.03.2013 tarihinde düzenlediği (Türkiye”nin Suriye Politikasının Bölge ve Dünya Açısından Etkileri ile İç Hukuk ve Uluslararası Hukuk Açısından Değerlendirilmesi) konulu paneline konuşmacı olarak katıldı. Açılış konuşmasını Ankara Baro Başkanı Metin FEYZİOĞLU”nun yaptığı panelde Türkiye'nin Suriye politikasının bölge ve dünya açısından etkileri ile iç hukuk ve uluslararası hukuk açısından değerlendirilmesi ve AKP iktidarının izlediği Suriye politikasının ülkemiz ve bölgemiz açısından yarattığı sonuçlar ayrıntılı olarak katılımcılar tarafından masaya yatırıldı. Panelde konuşan Milletvekili ERYILMAZ;“İzlenen politikaların sonuçlarına baktığımızda, sınır bölgelerimizdeki illerimizin ekonomik anlamda iflasın eşiğine geldiği, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin tehdit altına girdiği ve Suriye’de 70 bin insanın hayatını kaybettiği ayrıca şehirlerin yakılıp yıkıldığı fabrikaların ve iş yerlerinin yağmalandığı görülmüştür. Suriye”deki çatışmaların büyük bir kısmı Türkiye sınırına yakın birkaç bölgede yaşanıyor. Diğer bölgelerdeki çatışmalar daha düşük yoğunlukta. Çünkü Türkiye'den giriyorlar, Suriye”de çatışıp tekrar Türkiye'ye dönüyorlar. Türkiye”de lojistik destek ve sağlık sorunları çözüldüğü için çok rahat hareket edebiliyorlar. Türkiye bu sebeple fiilen savaşın içinde, Suriye'ye savaş açmış durumda. Türkiye'de bu savaştan en çok etkilenen de Hatay halkı olmuştur. Tüm ticari ilişkiler bitme noktasına geldi. Bir yandan da kentte dış görünümlerinden ayırt edebileceğiniz, bıyıksız ve sakallı, nereden geldiği belli olmayan bir takım radikal grupların varlığı söz konusu.
 
 Bu kişilerin devamlı olarak otobüsler ve uçaklarla Türkiye'ye giriş-çıkış yaptıkları görülüyor. Devletin muvafakati dışında hareket etmedikleri, bazı güvenceler aldıkları çok açık. Kentteki devlet yetkilileri de bu kişilere karşı hiçbir şey yapamıyor. Yukarıdan, "Bunlara dokunmayacaksınız" diye talimat geldiği için yetkililerin de elleri kolları bağlı. Silahlı gruplara bağlı kişiler, hukuksuz bir şey yaptıkları zaman, "Başbakan'ın talimatı var" diye kendilerini savunuyorlar. Antep, Urfa ve Kilis'teki durum da Hatay'dan farksız değil. Önümüzdeki süreçte sadece bu bölgelerde değil, Türkiye'nin tamamında büyük sorunlar yaşanacak.Bizim çabamız Ulu Önder Atatürk”ün Yurtta Sulh, Cihanda Sulh şiarıyla bölgemizin, ülkemizin ve dünyada barışın tesisine vesile olma bilinci ile hareket etmektir. Bu konularda çeşitli ülkelerde ve yurdun dört bir tarafında gerçekleşen konferanslara katıldım, herkes AKP”nin uygulamış olduğu politikalarla emperyalist ülkelerin taşeronluğunu yaptığının farkında. AKP’nin, ülkemizin çıkarlarına hizmet etmeyen ve Suriye halkına kan, ölüm ve gözyaşından başka bir şey götürmeyen bu yanlış politikalarına karşı sessiz kalmamız mümkün değil, bundan sonraki süreçte de sessiz kalmayacağız, yurdumuzda ve dünyada barış sağlanana dek emperyalist ülkelerin kirli oyunlarına karşı mücadelemiz devam edecek. Suriye”ye karşı yürütülen bu kirli savaşa karşı herkesi duyarlı olmaya ve tepkisini ortaya koymaya davet ediyorum. AKP emperyalist güçlerin taşeronluğunu yapmaktadır. Suriye’de yaşanan felakette Tayyip Erdoğan hükümetinin birinci derecede sorumlu olduğu unutulmamalıdır. Taşeronluk yapan AKP iktidarının gerçek yüzünü ortaya koymaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

CHP VEKİLLERİN ANTEP GEZİSİ haberi 17 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  56765 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle