CHP’den Reyhanlı sergisi

CHP Antakya Gençlik Kolları üyeleri, 11 Mayıs’ta Reyhanlıda gerçekleştirilen hain saldırı sonrası yaşananların karelere aktarıldığı fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı.
CHP’den Reyhanlı sergisi
Antakya Saray Caddesi üzerinde açılan sergi ile Reyhanlı patlamasının akıllara kazınması ve yaşanan bu terör saldırısının unutulmaması amaçlanıyor.Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kutlu, “Reyhanlı patlamalarıyla Hatay ve Türkiye tarihinin en büyük terör olaylarını yaşamış karanlık ve acı günler geçirmiştir. Ama halk olarak olaylarda şehit olan elli iki vatandaşımızın acısını daha yaşamamışken hükümet yandaş basını da yanına alarak suni gündemler yaratıp reyhanlıyı ve yaşanan acıları bizlere unutturmaya çalışmakladır. Biz halk olarak yapılmak istenenin farkındayız.daha olaylar net bir şekilde aydınlatılmadan olayların üstünün kapatılmak islenmesi reyhanlıda ailelerini kaybeden vatandaşlar gibi tüm halkında içinde derin yaralar açmıştır.” dedi.Emperyalistlerin ilimizde ve ülkemizde oynamak istediği oyunun herkes tarafından bilinmekte olduğunu kaydeden CHP Antakya Gençlik Kolları Başkanı Kutlu, AKP hükümetinin bu oyunlara alet olarak, ülkemizde ve ilimizde yaşanacak huzursuzluğu göz ardı etmesi ve tahrikçi ve bölücü dış politika izlemesinin yaşanan olayların fitilini ateşlediğini ileri sürdü.
    
Her ne kadar olaylar çarpıtılsa da cevap bekleyen birçok sorunun olduğunu dile getiren Kutlu:“Reyhanlı halkının da beyan ettiği gibi patlamadan önce sokaklarda cirit atan Suriyeliler patlamada nerdeydiler. Yetmişe yakın Mobese kameraları neden olay anında kapalı veya bozuktu. Jandarma sitesinden Hacker’ların indirdiği belgeler neyin nesiydi başbakan önce bu sorulara cevap versin sonra. Reyhanlı olaylarını unutturmaya çalışsın.Açık yüreklilikle söylemek gerekirse reyhanlı olayları emperyalist kan emicilerin istediği gibi olmamış halay patlamalardan sonra tarihinde hiç olmadığı kadar kenetlenmiş ve huzur bozmak isteyenlere en iyi cevabı vermiştir.” dedi.Cumhuriyet Halk Partisi gençleri olarak Hataylı olmaktan gurur ve onur duyduklarının altını çizen Başkan Kutlu, Reyhanlı patlamalarının Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçtiğini ifade ederek, “hükümet bu vahim olayı halka bir şekilde unutturmaya çalışıyor buna asla müsaade etmeyeceğiz, gerekirse resim sergimizi her gün ve her yerde açarak reyhanlı olaylarını unutturmayacağız.” dedi.
CHP’den Reyhanlı sergisi haberi 04 Haziran 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  45295 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle