Çiftçiler için sertifika töreni düzenlendi.

 Hassa'da süt sığırcılığı yetiştiriciliği ve zeytin budama eğitimi alan 51 çiftçiye düzenlenen törenle sertifikaları verildi.
Çiftçiler için sertifika töreni düzenlendi.
   Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı çerçevesinde yürütülen çalışmalar kapsamında, ilçedeki 51 çiftçi, süt sığırcılığı yetiştiriciliği ve zeytin budama konularında eğitim aldı.
     İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan çiftçiler için sertifika töreni düzenlendi.
     Törende konuşan Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, kurs kapsamında çiftçilere süt sığırcılığı yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ve mevcut tesislerin modernize edilmesi, kaliteli yem üretimi, hayvan hastalıkları ve mücadelesi, buzağı bakımı, budama, budama kalitesi ve teknikleri konularında eğitim verildiğini belirtti.
     Tekbıyıkoğlu, geleneksel usullerle yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin getirisi olmadığını bildirerek, rekabet gücü yüksek, kaliteli ve pazar payı olan ürünler yetiştirmek gerektiğini ifade etti.
     Çiftçilerin aldıkları eğitimin ardından öğrendikleri bilgiler ışığında çalışmalarını yürüteceğini anlatan Tekbıyıkoğlu, konuşmasının ardından çiftçilere sertifikalarını verdi.
     Törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halit Avcı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Namık Kemal Tan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedirhan Umaç, Küreci Belediye Başkanı Mehmet Karakaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İnayet Şahin ve çiftçiler katıldı.