''ÇİFTÇİLERİN GELİRİNİ EN YÜKSEK SEVİYEDE TUTMAK İSTİYORUZ''

Tarım Kredi Kooperatifleri Mersin Bölge Müdürü Osman Nuri Okumuş, çiftçi gelirini en yüksek seviyede tutmaya çalıştıklarını söyledi. 
''ÇİFTÇİLERİN GELİRİNİ EN YÜKSEK SEVİYEDE TUTMAK İSTİYORUZ''
   Okumuş, düzenlediği basın toplantısında Tarım Kredi Kooperatifinin 147 yıldır ülkenin her yanında tarımın can damarı olan çiftçilerin girdi ve finansman ihtiyacını karşılamak ve ürünlerini değerlendirmek için hizmet verdiğini belirtti.
     Amaçlarının çiftçiye destek vererek gelirini en yüksek seviyede tutmaya çalışmak olduğunu ifade eden Okumuş, şöyle devam etti:
     '' Kooperatifimiz çiftçilere sağladığı sıfır faizden başlayan indirimli kredi imkanlarından, kaliteli ucuz ürünlerden, başta tarımsal olmak üzere sigortacılık ve her türlü hizmetlerden uzman ziraat mühendisleri ile tecrübeli personel gözetiminde yararlanabilmeleri için çalışıyoruz. Amacımız üretimi desteklemek.''
     Hatay'ın fiziki konumu itibariyle tarımla kalkınabileceğini belirten Okumuş, ''Hatay, Amik Ovası'na sahip, Türkiye'yi besleyecek özellikleri var. 2010 yılı içerisinde ortaklarımız 20 milyon TL kredi kullandı. 2011 yılında bölgeye 100 milyon TL kaynak ayırdık. Çiftçilerimizin bu kaynaklardan faydalanmalarını bekliyoruz.''
     Okumuş, Hatay'da 12 Tarım Kredi Kooperatifinin bulunduğunu belirterek, her türlü destek ve bilgi almak üzere çiftçileri buralara beklediklerini kaydetti.