CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDA PERSONEL YETERSİZLİĞİ

- Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı niteliğindeki Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Gümrük Kapası'nda, personel yetersizliği nedeniyle 5 kilometre konvoy oluştu. Tır ile otomobil sürücüleri gümrük görevlileriyle tartıştı.
CİLVEGÖZÜ GÜMRÜK KAPISI'NDA PERSONEL YETERSİZLİĞİ
 AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda 4 peronda 2 giriş, 2 çıkış olmasına rağmen, günde 2 ile 3 bin aracın geçişlerini sağlayan, evraklarını kontrol eden yaklaşık toplam 50 memurun yetersizliği nedeniyle yığılmaların yaşanıyor.
     Tır sürücüleri adına konuşan Ahmet Zamur (51), gümrük alanının ve personelin yetersiz kaldığını söyledi.
        
     Antakya'dan Irak'a yaş-sebze meyve götürdüğünü belirten Zamur, ''2 gündür gümrük kapısında personel yetersizliği nedeniyle bekletiliyoruz. Günde en az 200 dolar kaybımız var. Ayrıca, götürdüğümüz yaş sebze ve meyveler bozulma tehlikesiyle karşı karşıya. Türkiye'nin en önemli sınır kapılarından birisi olan Cilvegözü'ne daha çok personel vermeleri gerekiyor. Sorunumuzu defalarca yazılı ve sözlü olarak yetkililere bildirdik. Ancak, bir türlü çözüm getirilmedi. Mağdur oluyoruz. Bu sorunun çözümlenmesini bekliyoruz'' dedi.
     Bu arada, gümrükte uzun süre bekleyen tır sürücülerinin yanı sıra, yerli ve yabancı turistler ile Hatay'dan Suriye'ye yolcu taşıyan taksi dolmuş sürücüleri de görevlilere tepki gösterdiler.