Çocuk Oyun Alanı Projesi Tamamlandı

Kumlu İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından kabul edilen “Köylere Çocuk Oyun Parkı” projemiz tamamlanarak faaliyetlerine başladı.

Çocuk Oyun Alanı Projesi Tamamlandı

Kumlu İlçesine bağlı Aktaş, Akkuyu, Muharrem, Kırcaoğlu ve Doğuayrancı köylerimizdeki ilköğretim okulu bahçelerine montajı yapılan ve zemin çalışmaları tamamlanan çocuk oyun parkları, çocukların hizmetine sunuldu.

Çocukların ve gençlerin eğitimi için tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Kumlu Kaymakamı Cevat Gün, İlçe merkezinde 1, köylerde ise 5 alana olmak üzere toplamda 6 bölgeye çocuk oyun parkları kurdurduklarını söyledi.
Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından önceki yıllarda 7 köye yapılan ve 5 köyde eksik kalan çocuk parklarını SODES’e hazırladıkları proje ile tamamladıklarını ifade eden Kaymakam Gün, hazırlanan proje sayesinde çocukların daha sağlıklı ve güvenli ortamlarda oyunlar oynamasını hedeflediklerini belirtti.
Kaymakam Gün; “Köylere Hizmet Götürme Birliği vesilesiyle tüm köylerimize çocuk oyun parkları kurarak, bizler Kaymakamlık olarak üzerimize düşeni yaptığımıza inanıyoruz. Bundan sonraki kısım aile ve çocuklarımızı ilgilendirmekte. Kendilerine hazırlayıp sunduğumuz bu oyun gruplarına sahip çıkarak, üzerlerine düşeni yapmalarını bekliyoruz.” dedi.