ÇOCUKLAR DAHA FAZLA OKUSUN DİYE; 3 AL 1 ÖDE

Dörtyol’da ticareti eğitim seferberliğine döndürmeyi ilke edinmiş esnaflarımızdan Ökkeş Çelik işletmeciliği yaptığı Saray Kitap ve Kırtasiye’de 2015 yılının içerisinde yaptığı kampanyalara yıl sonunda çocuklar daha fazla okusun diyerek bir yenisini daha ekledi.
ÇOCUKLAR DAHA FAZLA OKUSUN DİYE; 3 AL 1 ÖDE
Özellikle ilköğretim çağındaki çocukların okuma alışkanlığının geliştirilmesini amaçladıklarını belirten Saray Kitap ve Kırtasiye işletmecisi Ökkeş Çelik bu amaçla 6 ila 11 yaş gurupları arasındaki çocukların hikaye kitaplarında 3 al bir öde kampanyası başlattıklarını belirtti. KİTAP, HAYALLERE AÇILAN BİR PENCEREDİR  Saray Kitap ve Kırtasiye işletmecisi Ökkeş Çelik kitapların çocukların hayal dünyasına açılan bir pencere olduğunu belirterek; “Yaşam içinde önemli olan ve alışkanlık haline gelmesi gereken durumlar vardır. Kitap okuma alışkanlığı da çocuklarımız için kazandırılması gereken alışkanlıkların başında gelir. Bu alışkanlığın geliştirilmesinde ailenin model olması önemlidir. Ailenin kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya desteği de hassas bir özellik gösterir. Ekonomik nedenlerle kitaba ulaşamayan aileler için biz işletme olarak yaklaşan ara tatili öncesinde üç kitap al bir kitap parası öde kampanyasıyla başlatmış bulunuyoruz. Ailelerimizin çocuğu ile paylaşımcı şekilde, merak duygusunu uyandırarak, alışkanlık kazandırma çabası içinde olmak gerekir.Kitabın çokluğu bazen göz korkutucu da olabilir. Hedef koymak önemlidir. Bir kitabın okunup, tamamlanıp, sonra diğer kitaba geçilmesi uygundur. Hatta, kitap üzerinde gerekli konuşmaları, paylaşımları ve eleştirileri de yaptıktan sonra. Okunan kitap çocuğun zihninde iz bırakmalıdır. KİTAPLAR ÇOCUKLARIN KOLAY ULAŞACAĞI YERLERDE OLMALI Televizyon ve bilgisayar gibi görsel kullanımlı araçlar, kitap okumanın önünde en büyük engeldirler. Bu nedenle, çocuğun günlük yaşamının programlı olması ve yaşına uygun olarak, en az yer verilecek zaman dilimleri planlanmalıdır. Bu araçların kullanımında, yarar en üst düzeyde düşünülerek, programlar seçilmelidir. Kitap okumayı sevdirecek, kitaba ilgi uyandıracak program seçimleri, ebeveynlerin üzerinde önemle duracakları hususlar olmalıdır.Evde, bahçede, sınıfta, bekleme gerektiren yerlerde mutlaka gazete, dergi, kitap gibi okumayı çağrıştıracak kaynakların bulundurulmasına dikkat edilmeli ve önem verilmelidir.Bekleme gerektiren yerlerde çocuk yapacak bir şey bulamayınca ister istemez meşgul olmak isteyecektir ve kendiliğinden yazılı kaynaklara yönelecektir. Ancak, yanında cep telefonu bulunan bir çocuk ise hiçbir zaman kitabı tercih etmeyebilir, oyun ve uygulamaları tercih edebilir. Evde, bahçede, sanki ortada bırakılmış gibi, kolay ulaşılırlık sağlanan kitaplar ise merak duygusu uyandırabilir.” dedi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 
ÇOCUKLAR DAHA FAZLA OKUSUN DİYE; 3 AL 1 ÖDE haberi 26 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1380 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle