ÇOCUKLARIMIZA KUCAK AÇAN ERGÜDER E PLAKET

 Vali Lekesiz, 1975’den buyana korunmaya muhtaç çocuklarımıza kucak açan, onlara annelik ve ablalık yapan Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Yurdagül Ergüner’e dernek üyeleri adına plaket verdi.
ÇOCUKLARIMIZA KUCAK AÇAN ERGÜDER E PLAKET
Vali Lekesiz, Dernek Başkanı Yurdagül Ergüner ve yönetim kurulu üyelerini  makamında kabul etti. Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü eşliğinde gerçekleşen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz’ın da katıldığı ziyarette konuşan Vali Lekesiz derneğin, kuruluş amacına uygun olarak çok anlamlı çalışmalar sergilediğini ifade etti.Başkan ve üyelerinin, dernek bugün kurulmuş gibi aynı heyecanla fedakarca koşturmaya devam ettiklerini kaydeden Lekesiz, ‘Yaşlılık bir çeşit ideallerden vazgeçme, gençlik ise ideallerin peşinden koşmaya devam etme halidir. Sizler ilk günkü gibi büyük bir özveri içerisinde sevgiden aldığınız güçle ideallerinizin peşinde koşturuyorsunuz. Bizler sizleri genç bir ordu olarak görüyoruz.’dedi.Gönüllü kuruluşların gücünün sermayelerinden değil, gönüllerinin yüceliğinden geldiğini vurgulayan Lekesiz, ‘Toprağa dikilen güller değişik doğal etkiler sonucu gider ama gönüllere dikilen güller solmaz, onlar sonsuza kadar yaşar. Sizler de çocuklarımızın gönlüne dikilmiş güller gibisiniz, onların umutlarını yeşertiyorsunuz, kalıcı hale geliyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim.’ dedi. Milletimizin, ihtiyaç sahiplerine karşı merhametli davranmak, onlara kucak açmak gibi güzel bir yanı olduğunu ifade eden Lekesiz, ‘Yemeyip yediren, giymeyip giydiren bir toplumuz. Sizler de bu asil amaç etrafında birleşmiş bir grupsunuz. Devletimiz çocuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılıyor ama sizler resmi kurumlarımızın ulaşamadığı taraflara ulaşmada büyük katkı sunuyorsunuz.
 
Devletimize emanet çocuklarımızın hayat yolculuğunda önlerine çıkacak engelleri rahat geçebilmeleri için destek veriyorsunuz, iyi ve kötü günlerinde, güzel ve zor anlarında yanlarında oluyorsunuz ve bizler de sizlerle gurur duyuyoruz.’ şeklinde konuştu. Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Yurdagül Ergüner de, çocukları çok sevdiğini ve onlara elinden geldiğince yardım ettiğini, bundan da büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, ‘Çocuklar benim hayatım, yaşama sevincim. Çok sevdiğim çocuklarımıza annelik yaptım,baktım, yıkadım, çoraplarını giydirdim. Bunarı severek yaptım. Zorlandığımız anlar da elbette oldu ama yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte her zorluğunda üstesinden geliyoruz.’dedi. Çocuklarımızdan söz ederken duygulu anlar yaşayan ve konuşmakta zaman zaman zorlanan Ergüner, manevi desteğini her zaman yanlarında hissettikleri Vali Lekesiz’e de teşekkür etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz da, dernek üyelerinin çocuklarımızla kamuoyu arasında çok güzel bir köprü oluşturduklarını, Gönül Elçileri projesi kapsamında da yüzlerce gönül elçisi kazandırdıklarını söyledi.Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, yönetim kurulu adına Başkan Ergüner’e plaket ve çiçek takdim etti.