Çocuklarımızın Bir Elinden de Siz Tutmaya Var mısınız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yürüttükleri proje çerçevesinde hayata geçirilen ‘Koruyucu Aile’ uygulaması ile çocuklarımıza sıcak bir aile ortamı sağlanıyor.
Çocuklarımızın Bir Elinden de Siz Tutmaya Var mısınız
Konu ile ilgili olarak  Vali Lekesiz’in Başkanlığında Valiliğimizde düzenlenen toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ‘Gönül Elçileri’ projesi kapsamındaki Koruyucu Aile Uygulaması hakkında bir sunum gerçekleştirdi. 
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü ile diğer ilgililerin de katıldığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Valimiz Sayın Lekesiz, projenin amacının; koşulları uygun olan ailelerimizin, yuva himayesinde ve Devletimizin gözetiminde bulunan çocuklarımıza sıcak bir aile ortamı sağlamak olduğunu söyledi. 
 
İlimizin, koruyucu aile tarafından yuva sağlanan çocuk sayısında 10. sırada yer aldığına dikkat çeken ValiLekesiz, halen koruyucu aile yanında 38 çocuğumuzun bulunduğunu, 290 çocuğumuzun daha sıcak bir yuva beklediğini ifade ederek, ‘Her insanın, bir dünya olduğundan hareketle, bir insanın sıcak bir aileye kavuşmasının, bir alemin aileye kavuşması olduğunu değerlendirip var gücümüzle çalışacağız. Geleceğimizin emanetçisi, güzel çocuklarımıza sıcak bir aile ortamı sağlayarak onları mutlu eden ailelerimizin, çocuklarımızın mutluluğundan dolayı kendilerinin de mutlu olacağına inanıyorum.’dedi. 
Vali Lekesiz, projenin ayrıntılarının önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını hatırlatarak, koruyucu aile yanınayerleştirilen çocuklarımızın bakım, eğitim, sağlık ve diğer tüm maddi giderlerinin Devletimiz tarafından karşılanacağını da sözlerine ekledi.