ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜ İLE MUTLU OLAN AİLELER

Devletimizin himayesinde yuvada kalan çocuklarımıza kucak açarak, onları sıcak bir aile ortamına kavuşturan koruyucu aileler, Antakya Koruyucu Aileler Derneği Başkanı Alaattin Dolmacı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz eşliğinde Lekesiz’i ziyaret ettiler.

 

ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜ İLE MUTLU OLAN AİLELER

Gerçekleşen ziyarette, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek 3 ay önce kurulan ve 25 ailenin üye olduğu Dernek hakkında bilgi veren Başkan Dolmacı, koruyucu aile olmanın ve sevgiye aç çocuklarımızla sevgiyi paylaşmanın manevi dünyalarına kattığı huzuru da paylaştı. Ziyarette, çocuklarımıza dair anılarını, duygu ve düşüncelerini paylaşan diğer koruyucu aileler de zaman zaman duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.  

 Vali Lekesiz de, bir çatı altında toplanarak güçlerini birleştiren dernek üyelerine teşekkür ederek, ‘Ayrıca Devletimizin himayesindeki çocuklarımıza kalbinizi ve kucağınızı açarak onlara sıcak bir yuva, anne ve baba şefkati kazandırdığınız için de ayrıca teşekkür ederim.’ dedi  Lekesiz konukları ile ‘Denizyıldızı’ hikayesini de paylaşarak, ‘Her bir insan ayrı bir dünyadır. Kıyıya vurmuş yüzlerce denizyıldızından sadece birkaç tanesini denize atmak bizim hayatımızda belki çok fazla şey değiştirmez ama onun hayatında çok fazla şey değiştirir.’ diye konuştu.