ÇÖKEK YAYLASINDA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI

Sel ve göçük bölgesinde Kara ve Hava Kuvvetleri'ne ait helikopterlerin desteğiyle yürütülen arama kurtarma çalışmaları tamamlandı.
ÇÖKEK YAYLASINDA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI
Amanos Dağları'nın eteklerindeki yaylaya karadan ulaşım sağlanmaya başlandı. Bazı evlerin yıkıldığı, bazılarının kısmen zarar gördüğü, çok sayıda aracın da toprak altında kaldığı bölgede hasar tespit ve temizlik çalışmaları sürerken; felaketten yara almadan kurtulan yaylacılar Dörtyol şehir merkezindeki evlerine dönüyor.Kara ve Hava Kuvvetleri'ne ait iki helikopter ile Sağlık Bakanlığının ambulans helikopteri bölgedeki yaralıları hastanelere ulaştırdıktan sonrada yardıma muhtaç ailelerin tahliyesine yardımcı oluyor. Jandarma ekipleri de arama kurtarma çalışmalarına katıldı. 
 Bölgede, toprak ve enkaz altında kalan kimsenin olmadığı, herhangi bir kayıp başvurusunun bulunulmadığı ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi.Sel ve göçük meydana gelen bölgeden ilçe merkezine giden yolda ulaşım sağlanmaya başlandı. Daha yüksek kesimlerdeki Yahyalı, Pekmezci ve Topaktaş yaylalarına ise ulaşım halen sağlanamıyor. Elektrik ve suyun kesildiği bölgede vatandaşlar çamur altında kalan araçları ve eşyalarını kurtarmaya çalışıyor. Belediyeye ait iş makineleri ve kamyonlar da toprak yığınları ve çamurların temizlenmesi için kullanılıyor. Felaketi yaşayan vatandaşlar, bölgede ilk kez böyle yoğun bir sel afetiyle karı karşıya kaldıklarını söylediler.