CUMHURBAŞKANI GÜL HATAY'DA -GÜL, HATAY VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hatay'da valiliği ziyaret etti. 
CUMHURBAŞKANI GÜL HATAY'DA -GÜL, HATAY VALİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ
Gül, valiliğe gelişinde 104 yaşında olduğu ve Fransız işgalini gördüğü belirtilen Emine Ceylan ile bir süre sohbet etti. Ceylan'ın Gül ile sohbet ederken, duygulanarak ağladığı görüldü.
     Cumhurbaşkanı Gül, Vali Celalettin Lekesiz'in makamında yaptığı konuşmada, Hatay'ı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hatay'ın tarihin izlerini taşıyan neolitik dönemden günümüze kadar gelen tarihi bir kent olduğunu ifade eden Gül, ''Hatay'ın ayrı bir özelliği var. Dün yemekte de masamı bütün dinlerin ve mezheplerin temsilcileriyle paylaştım. Türkiye'nin başka bir yerinde bunu yaşayamazsınız'' dedi.
     Farklı dinlerin, inançların sevgi içinde birlikte yaşadığını, bunun en güzel örneğinin de Hatay'da görüldüğünü ifade eden Gül, Hatay'da gün içerisinde çeşitli temaslarda bulunacağını ve ziyaretleri sırasında ilin yaşadığı gelişmeleri daha yakından göreceğini belirtti.
     Ziyarette Cumhurbaşkanı Gül'e Vali Lekesiz tarafından cami, havra ve kilisenin yan yana bulunduğu yağlı boya bir tablo ile ney armağan edildi.
     Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra restorasyonu yapılan tarihi valilik binasında incelemelerde bulundu ve bahçesine defne ağacı dikti.