CUMHURBAŞKANI GÜL HATAY'IN ANAVATANA KATILMASININ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Hatay'ın anavatana katılmasının, siyasi ve diplomatik bir başarı olarak tarihimizde anlamlı bir yeri vardır'' dedi.
CUMHURBAŞKANI GÜL HATAY'IN ANAVATANA KATILMASININ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
 Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Gül, Hatay'ın anavatana katılmasının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
     Hatay'ın anavatana katılmasının, siyasi ve diplomatik başarı olarak Türkiye tarihinde anlamlı bir yeri olduğunu belirten Gül'ün mesajı şöyle:
     ''Büyük Atatürk'ün de çözümü için değerli çabalar sarfettiği ve büyük önem verdiği Hatay konusu, Hataylı soydaşlarımızın azim ve iradeleri, Türkiye'nin akılcı hamleleri sayesinde, barışçı ve diplomatik yöntemlerle çözülmüştür. 
                      
 
                
     Bağımsız Hatay Parlamentosu'nun aldığı tarihi karar, anavatan ile Hatay'ı bütünleştirmiş, büyük bir kucaklaşmayı gerçekleştirmiştir.
     Hatay'ın anavatana katılması, milli birlik ve beraberliğimizin gücünü, birlikte yaşama irademizi ve milletimizin dayanışmasını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.
     Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen başta olmak üzere, bu tarihi kararın alınması için uğraş veren herkesi saygı ve minnetle anıyorum. Hataylı vatandaşlarımızı bu milli günümüzde gönülden kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.''