Cumhurbaşkanı Gül Reyhanlı'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıların yaşandığı bölgede incelemede bulunarak, vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Gül Reyhanlı'da
Cumhurbaşkanı Gül, Reyhanlı Belediye binası yakınındaki ilk patlama yerindeki incelemelerinin ardından, gazetecilerin sorusu üzerine "Reyhanlı  halkına geçmiş olsun diliyorum, başsağlığı diliyorum. Acımız tabi çok büyük. Hastanede olanlara da acil şifalar diliyorum. Reyhanlı 'nın ileri gelenleriyle fikir alışverişinde bulunduk" dedi. İncelemelerinin tamamladıktan sonra belediye hizmet binası önünde toplanan kalabalığa hitap eden Gül, patlamalarda ölenlere Allah'tan rahmet ve vatandaşlara sabır diledi.Vatandaşlardan sağduyulu olmalarını isteyen Gül, "Maalesef bu canice, hunharca işi yapanlar kötü niyetli insanlardır. Devletimiz bunları ortaya çıkaracaktır ve hesabını soracaktır.
 Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sizden ricam şu; Bu zor günler sağduyulu olmak, aklı selim sahibi olmak, birlik ve beraberliği muhafaza etme günüdür. Bu kirli işlerin tek amacı bizim aklı selimimizi kaybetmemiz ve kışkırtmalar, söylentiler ve yalan yanlış yazılarla hiç olmayacak işleri yapmamızdır" diye konuştu.Yapamazlar, Allah razı olsun. Bu konuda değerli Reyhanlılı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca şunu da söylemek isterim. Komşumuzda olup bitenler üzücüdür tabi. Allah etmesin, kimse evini barkını bırakıp gitmek istemez. Evini, barkını terk etmek durumunda olup da komşusuna sığınanlara da sizler en büyük asaleti gösteriyorsunuz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Devlet de millet de bütün kamu görevlileri de tabi ki üzerinizde bir yük var. Bu yükü azaltmak için ellerinden gelen her şeyi yapacak. Böyle mübarek bir günde aranızda olduğum için çok mutluyum. Hepinize tekrar başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi büyük acılardan korusun. Bir daha böyle acı yaşatmasın
Cumhurbaşkanı Gül Reyhanlı'da haberi 16 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  47010 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle