CUMHURİYET 87. YAŞINDA -HATAY VALİSİ LEKESİZ:

CUMHURİYET 87. YAŞINDA -HATAY VALİSİ LEKESİZ: ''CUMHURİYETİMİZİ, DÜNYA STANDARTLARINDA BİR DEMOKRASİYLE DESTEKLEYEREK, BUGÜN OLDUĞUNDAN DAHA GÜÇLÜ BİR AKTÖR OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ''
CUMHURİYET 87. YAŞINDA -HATAY VALİSİ LEKESİZ:
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Cumhuriyeti, dünya standartlarında bir demokrasiyle destekleyerek, bölgesinde ve dünyada bugün olduğundan daha güçlü bir aktör olması için çalışacaklarını belirtti.
     Lekesiz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 87. yıl dönümünü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamasında, Türk milletinin, tüm zorluklara ve imkansızlıklara rağmen milli birlik ve beraberlik içinde kazandığı mücadelenin dünya devletlerine örnek olduğunu kaydetti.
     Milli mücadele sonunda kurulan Cumhuriyet'in ise en büyük kıvanç olduğunu ifade eden Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Cumhuriyetle birlikte ülkemizin geldiği seviye bizlere şevk ve çalışma azmi vermeli, dünyayla rekabet gücümüzü her alanda daha da geliştirmeye milletçe kararlı olmalıyız. Cumhuriyetimizi, dünya standartlarında bir demokrasiyle destekleyerek, bugün olduğundan daha güçlü bir aktör olması için çalışacağız.''
     Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türk milletinin bağımsızlığı uğruna canlarını vermiş şehitleri rahmetle andığını belirten Lekesiz, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladığını açıkladı.