Cumhuriyet Başsavcısı Yazar'dan HGC ve AGC'ye ziyaret

 Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, devletin son dönemde artan terör olaylarına en sert cevabı vereceğini söyledi.
Cumhuriyet Başsavcısı Yazar'dan HGC ve AGC'ye ziyaret
Yazar, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ne (HGC) yaptığı ziyarette yaptığı konuşmada, aratan terör olaylarının halkı üzdüğü gibi kendilerini de son derece rahatsız ettiğini ifade etti.
     Terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerinin yakınlarına baş sağlığı dileyen Yazar Şunları kaydetti:
     ''Artan terör olayları bizleri derinden yaralıyor. Dileriz ki, bunlar son olur ve bu teröristlerin şuursuzca yaptıkları son hamleleri olduğuna inanıyorum. Umarım tedbir alınıp gereği yerine getirilir ve bir daha bu acılar yaşanmaz. Teröristlerde bu olaylarla bir yerlere varamayacağını bilmeli. Devletin son dönemde yaşanan terör olaylarına en sert cevabı vereceğine inanıyorum''

     Yazar, adli konuda gerekli çalışmaların yapıldığını, kendilerinin her zaman görevi en iyi şeklide yerine getirmenin gayreti içinde olacağını söyledi.
     Hatay'da huzur ve güvenin sağlanması konusunda emniyet güçleri, jandarma, hakim ve savcıların gerekeni yapmaya çalıştığını belirten Yazar, ''Yeni ve modern bir ceza evi için arsa arayışlarımız sürüyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in destekleriyle kente modern bir yapı kazandırmayı amaçlıyoruz. Tutuklu ve hükümlülere yönelik eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları da devam ediyor'' diye konuştu.
     Yazar, son olarak kentteki suç ve suçlu profiline de değinerek şunları kaydetti:
     ''Hatay büyük ve kalabalık bir il Her ilin farklı bir suç ve suçlu profili bulunuyor. Sınır kapısının ve sınır hareketliliğinin bulunmasından dolayı kaçakçılık suçları, uyuşturucu nakli, satışı ve sevkıyatı konusunda ciddi sorunlar yaşanıyor. Bunun yanında sınır kapısında ve sınır geçişi yapılan yerlerde sigara ve yakıt kaçakçığı yoğun olarak yapılıyor. Güvenlik güçlerimizle beraber bunu minimuma indirmenin gayreti içindeyiz ve bu konuda başarılı çalışmalara da imza atıyoruz.''

     HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise Türk milletinin dimdik ayakta olduğunu, bu saldırıların muhakkak hesabının sorulacağını söyledi
     Konuşmaların ardından HGC Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Kalaycıoğlu, kendisine ait ''Hatay Halk Bilimleri'' kitabını hediye etti.
     Yazar, daha sonra Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ne (AGC) giderek Başkan Ahmet Abdullahoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
     Ziyarette konuşan Abdullahoğlu, terör saldırılarına değinerek, ''Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür asla bölünemez. Bugün kan akıtan terör örgütü, bir gün bu kanlarda boğulacaktır. Şehitlere Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum'' dedi.