Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

   
 
 Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıl dönümü kutlamaları  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.
                                   

 
 
      
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende, Hatay Vali Vekilimiz Sayın Kadim Doğan, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven anıta çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
Anıt Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Vekili Doğan deftere şunları yazdı: 
Aziz Atam, Cumhuriyetin ilan edilişinin 89. yıl dönümünü gurur ve heyecanla kutladığımız bugün huzurunuzdayız. Millet olarak görevimiz, bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyeti korumak ve her alanda daha da yüceltmektir. Ebediyen yaşayacak Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetlerin ötesine taşımanın azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu konudaki en büyük güvencemiz, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşamanın önemini kavramış yüce milletimizdir.Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan demokratik, laik ve çağdaş kimliğiyle geliştirip yücelttiğiniz Cumhuriyetin, ülkemize ve Hatay’a kazandırdıklarının bilinciyle ülkemizin daha çok kalkınması ve gelişmesi için var olan gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nda millet olarak aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, minnet duygularımızla birlikte şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun.’ 
Daha sonra Antakya Şehitliği’ne geçilerek çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve şehitler için saygı atışı yapıldı. Törene katılanların şehitliği gezerek, şehit yakınlarına baş sağlığı dilemesinin ardından İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu şehitler için dua etti. 
Törenlere, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, kurum müdürleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri katıldı. 
.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi 30 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  110270 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle