Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’ne en anlamlı armağanı olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90’ıncı yıldönümü kutlamaları, Vali Lekesiz’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Cumhuriyet Alanı’nda  başlayan törene, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit, Vali Yardımcıları, askeri erkan, İl Müdürleri, gaziler ve şehit yakınları ile vatandaşlarımız katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenlerin sunulması, saygı duruşu ve hep birlikte coşku ile İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Vali Lekesiz Anıt Şeref Defteri’ni imzaladı.Vali Lekesiz Anıt Şeref Defteri’ne şunları yazdı:  “Aziz Atam,  Cumhuriyetimizin 90. yılını gurur ve coşkuyla kutladığımız bu bayram gününde manevi huzurunuzdayız. Milletimizin en büyük bayramını coşkuyla kutlarken, Cumhuriyetimizi nitelikleri ve kazanımlarıyla her geçen gün daha da ileri taşımanın kıvancı içerisindeyiz. Sizlerin önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinin eşsiz bir zaferle neticelenmesi ve Cumhuriyetin kurulması, milletimizi çağdaş medeniyet seviyesine ulaştıracak en önemli adım olmuştur. Bizlere bıraktığınız en büyük miras olan Cumhuriyetimizi daha da geliştirerek yüceltmek konusundaki azim ve kararlılığımız artarak devam etmektedir. Bu büyük günde manevi huzurunuzda saygıyla eğiliyor, sizleri rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.Ruhunuz şad olsun.” Cumhuriyet Alanı’ndaki törenin ardından Aziz Şehitlerimizi anmak amacıyla Antakya Şehitliği’ne geçildi.
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları haberi 30 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  15270 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle