CUMHURİYET DEFİLESİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün hazırlamış olduğu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaşlaşma hamlelerini yansıtan dünyaca ünlü bir defile düzenleyecek.
CUMHURİYET DEFİLESİ

Defile 21 Kasım Cuma günü saat 15:00’da Anemon Otelde gerçekleşecek. -Sergilendiği yurt içi ve yurt dışı defilerde dakikalarca alkışlanan kolleksiyon, Atatürk’ün askeri ve sivil yaşamda giymiş olduğu üniforması ve diğer kıyafetlerinden esinlenerek özel olarak hazırlandı. Koleksiyon, cumhuriyet öncesi dönemden günümüze kadar olan çağdaşlaşma hamlelerini yansıtıyor.Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nün Ata’mıza armağan ettiği koleksiyonda, Büyük Önder Atatürk´ün ögrencilik yıllarından baslayarak, hafızalarımızdaki en canlı enstantaneler, fonda Türk Ulusunun özgürlüğe giden yolda verdiği büyük savaşı anlatan şiirsel öykü esliginde sunulmaktadir. Öykülemede Atatürk´ün Askeri giysileri Kurtuluş Savaşımızı ve Atatürk´ün askeri dehasını, sivil giysiler ise devrimlerini ve Türk sosyal yaşamının gelişimini vurgulamaktadır.Toplam 26 giysiden olusan koleksiyon sinevizyon görüntüleri ve müzik eşliğinde sunulacak.

CUMHURİYET DEFİLESİ haberi 19 Kasım 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  19660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle