CÜNEYT ÜNAL KURTARILDI.

CÜNEYT ÜNAL, CHP heyetinin girişimleriyle yurda getirildi. 
CÜNEYT ÜNAL KURTARILDI.
Suriye'de 90 gün önce tutuklanarak cezaevine konulan Türk gazeteci kameraman Cüneyt Ünal CHP Hatay milletvekillerinin çabaları sonucu kurtarıldı ve yurda getirildi. Kameraman Cüneyt Ünal için geçtiğimiz hafta sonunda Suriye'ye giden Hatay milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ile Ankara milletvekili Levent Gök, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüştü, ardından Türk kameraman Türk heyetine teslim edildi.
Dün saat 11.20'de Yayladağı sınır kapısından yurda giriş, yapan Türk heyetini çok sayıda kişi kapıda karşıladı.
Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP hyeyeti başkanı Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz gazeteci Beşar Kaddumi'yi kastederek "Yetkililerle ve Sayın Devlet Başkanıyla yaptığımız görüşmelerde bu arkadaşımızla ilgili şu aşamada maalesef net bir bilgi alamadık. Yalnız bu konuda ısrarcı olduğumuzu bu arkadaşımızla ilgili mutlaka bir bilgi almak istediğimizi kendilerine ilettik. Şu anda durumuyla ilgili yetkililer bir araştırma yapıyor. 24 saat içerisinde bu arkadaşımızın durumuyla ilgili net bilginin bize verileceği yönünde bir bilgi aldık. Bu bilgiyi bekliyoruz" dedi.
Eryılmaz, Kaddumi'ye ulaşma imkânı bulmayı umduklarını ve temenni ettiklerini bildirdi. Heyet olarak Suriye'ye her iki gazeteciyi de teslim almak ve onları Türkiye'ye getirme umuduyla geldiklerini belirten Eryılmaz, "Halen bu umudu koruyoruz. Suriyeli yetkililerden diğer arkadaşımızla ilgili bilgileri iyi haberleri biran önce alabilmeyi temenni ediyorum. Bu aşamada gerek gazeteci kardeşimiz Cüneyt'i yalnız bırakmayan, bizim bu çalışma ve çabamıza destek veren basın mensuplarına, medya mensuplarına, Türk halkına biz milletvekilleri olarak heyetteki arkadaşlarım olarak teşekkür edip saygılarımızı sunuyoruz. Cüneyt kardeşimizin sağlıklı bir şekilde bize teslim edilmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Ne mutlu bize diyoruz" şeklinde konuştu. 

Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz daha sonra sözü kurtarılan kameraman Cüneyt Ünal'a bıraktı. 
Sözlerine "Şu an milletvekillerimizin yanındayım. İyiyim, çok mutluyum" diye başlayan Ünal, şunları ifade etti:
"Bayramın ikinci günü Halep'e gittiğimizde bizi bir caddeye götürdüler, ellerinde silah olan insanlar, caddede röportajınızı yapabilirsiniz, şunlarla konuşabilirsiniz dedi. Biz de o sırada insanlarla konuşurken çatışma çıktı, kendimizi sokağa attık. Benim elimde kamera vardı. Beşar yanımdaydı ve vuruldu. Apartmanın içine taşıdım. Yardım istemeye koştum, yardıma koşan Halepli halk oldu. Beşar'ın yarası çok ağırdı. Dışarıda bir kargaşa vardı. Bulunduğumuz caddeye Suriyeli devlet askerleri geldi, Halep halkı da beni Suriyeli yetkililere teslim ettiler. İki gün önce Şam'a geldim. Hala şoktayım, inanamıyorum. Sayın milletvekillerimizi karşımda görünceye kadar hiç kimse bana bir şey söylemedi. Dediler ki bana Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad seni Türk halkına özgürlüğüne kavuşturdu gidiyorsun dendi ve daha sonra sayın milletvekillerimizi karşımda gördüm ve ağladım, hala da şoktayım. Eşimle çocuğumu görmedim, sayın milletvekillerini görünce ağladım. Şoktayım, hala inanamıyorum, milletvekillerimiz gelinceye kadar haberim yoktu onları görünce ağladım." 
CHP'nin Şam'a giden heyetinde Ankara Milletvekili Levent Gök, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl yer aldı.
CÜNEYT ÜNAL KURTARILDI. haberi 19 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  91670 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle