ÇUVAL GEÇİRME DAVASINA RED

Hatay’ın İskenderun ilçesi’nde NATO askerlerinin başına çuval geçiren Türkiye Gençlik Birliği üyelerine açılan davada, ‘Kovuşturmaya yer olmadığına’ dair karar çıktı.
ÇUVAL GEÇİRME DAVASINA RED

İskenderun’da Kardeşlik Platformu tarafından “füze sistemlerinin Güneydoğu illerine gönderilmesini” proteste etmek amacıyla bir kitlesel basın açıklaması gerçekleştiren TGB’li üyeler, NATO askerlerinin başına çuval geçirmişlerdi.

Bu eylem için “basit yaralama kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme bunların hareketine katılma” şeklinde ifade edilen suçlama ile İskenderun Savıcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu.Davacı müştekiler: NATA’da görevli Alman Andre Lınde, Cristian Schneier, Jörg Möhlmann, Chirstan Fasold, Cristian Su Toben şikayetçi olmuşlardı.O zamanki TGB Başkanı Mustafa İlker Yücel, hakkında şikayette bulunulmuş ve savcılık soruşturmaya gerek görmemiştir.Bu davadan hakkında şikayetçi olunan ve İskenderun Emniyetinde sabaha kadar elleri kelepçeli kalan Mehmet Albayrak olayla ilgili şunları söyledi:“O gün arkadaşlarım Şehit Pamir Caddesi üzerindeki bir kuyumcunun yanında NATO askerlerinin başına çuval geçirdiklerini gördüm. Hızla onların yanına gittim. Bizi birkaç saat sonra gözaltına aldılar. Sabaha kadar ellerimiz kelepçeli olarak kaldı. Daha sonra serbest bıraktılar.” dedi.Savcılık “Eylemin kasten adam yaralama teşebbüs suçundan soruşturma açılsa da” hiçbir delilin bulunmadığına karar verdi.

ÇUVAL GEÇİRME DAVASINA RED haberi 31 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  64740 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle