Defne Kaderine Terk Edildi

Defne ilçe Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı ve Turunçlu Mahalle Muhtarı Muhsin Demirel başkanlığında toplanan Mahalle Muhtarlar, hizmet görmemelerinden dolayı, adeta Muhtıra gibi kamuoyuna bir açıklama yaptılar.

Turunçlu Mahalle Muhtarı ve Defne ilçe Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel imzasıyla yapılan açıklama şöyle:

“İlçemizde ne yazık ki durumlar içler acısı! Nerden tutsak elimizde kalıyor. Seçimler üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen bırakın proje üretmeyi, Mahallelerimizin sokak aralarındaki delik deşik sokakları, caddeleri dahi yama yapamadık. En basit hizmetleri almakta zorlanıyoruz. Talep edince de aldığımız cevap “ihaleleri bekliyoruz” ifadeleri kullanılıyor.

BU HİZMETSİZLİĞİ HALKIMIZA AÇIKLAYAMIYORUZ

Muhtarlar, Mahallelerinin güzelleşmesini isterler. Halkın yanında ilk olan kişilerdir. Onun için halk bize geliyor. Bizim üzerimizde baskı oluşuyor. Ancak bizi anlayan yok. Halkın taleplerine derman olamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Belediyelerin görevi; Muhtarlardan iletilen sorunlara çözüm üretmekle mükellefler. İlçemizde, sorunlarımıza çare olunmalıdır. Defne İlçesi kaderine terk edilmiş gözükmektedir. Bu hizmetsizliği halkımıza açıklayamıyoruz.

İlçede olması gereken ve olmayan o kadar eksikler var ki, Neyi saysak eksik kalır! Belediyelerimizden, Defne İlçemizi daha fazla önemsemelerini temenni ediyoruz. En azından yeni projeler yapılmasa bile temel hizmetleri yerine getirmelerini beklemekteyiz. Kaldı ki yeni kurulmuş bir ilçe olan Defne her açıdan hizmete susamış bir yerleşim birimidir.

Gerek Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerekse Defne Belediyesi, Yüzde 95 oy aldığı bu ilçeye bu denli hizmetler açısından görmezden gelmeleri, seçmenlerine en büyük cezayı verdiklerinin farkında olmaya çağırıyoruz.”

Defne Kaderine Terk Edildi haberi 25 Mart 2021 13:38 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Defne Belediyesi adına Hatay / Defne muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  1972 kişi tarafından okunmuş 4 kişi tarafından beğenilip 2 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Şehir
Defne Kaderine Terk Edildi haberi, Hatay Defne Yerel Haberleri Hatay ili Defne ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2021 yılı içerisinde 1972 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Defne+Kaderine+Terk+Edildi Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Defne Kaderine Terk Edildi Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 20 Nisan 2021 Salı 01:26 https://firmarehberim.com/haber/yerel/defne-kaderine-terk-edildi-235663 #Defne #Kaderine #Terk #Edildi #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #DefneKaderine #KaderineTerk #TerkEdildi #DefneKaderineTerkEdildi #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Yerel Haberleri

HASİAD TAN BAŞKAN SAVAŞ A ZİYARET

Başkan savaş 13. Dönem Olağan Genel Kurulunda Hatay Sanayici ve İş İnsanları Derneği(HASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Murat Hayzaran ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Mehmet Katırcıoğlu | 17 Nisan 2021 15:46
TAŞTAN SES GELİYOR AMA BAKANLIKLARDAN SES GELMİYOR

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Birleşimi, gerçekleştirildi.

| 17 Nisan 2021 14:33
HATODER’de Hasan Yetkin Dönemi

Hatay Talasemi Ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği olağan genel kurulu Güzelburç Şah Restaurant’ta gerçekleşti.

Hatice Ekmekçi | 17 Nisan 2021 14:05
Aşk! Her yerde aşk değil midir

Bu cümle 15 yıldır aklımda ,kulaklarımda.Lisede Edebiyat Öğretmenim evrensel bir duygu söyleyin diye sormuştu. Hiçbirimiz de tık yok. Hocamız sessizliği bozup ''Aşk, her yerde aşk değil midir?'' diye sormuştu.

Gamze Kumlu Melodi Radyo | 17 Nisan 2021 13:50
BAŞKAN NEJDAT SİN İHRACAT YÜZDE 22 ARTTI

Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçılar Birliği Başkanı Nejdat Sin, 2021’in ilk çeyreğinde Türkiye’nin yaş meyve sebze ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artışla 774,5 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Hatice Ekmekçi | 17 Nisan 2021 13:24
HASİAD’tan Vali Doğan’a ziyaret

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 13. Dönem Olağan Genel Kurulunda Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Murat Hayzaran ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Mehmet Katırcıoğlu | 17 Nisan 2021 13:16
Aktarlar Çarsısında Ramazan Hareketliliği

Antakya’da İftar ve sahur yemeklerini güzelleştirmek isteyenler,Misafir ağırlayacaklar ve özellikle hazımsızlık çekenler baharat çeşitlerinden satın almak için Aktarlar çarşısına akın ediyor.

Mehmet Katırcıoğlu | 17 Nisan 2021 13:13
Kılıçdaroğlu Mazbatasını Alan Açıkalın’ı Kutladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mazbatasını alan Hatay Barosunun yeni Başkanı Av. Cihat Açıkalın’ı kutladı.

Hatice Ekmekçi | 17 Nisan 2021 13:06
Tavuk sektöründe parlayan yıldız Ali Gazi

Sektöre 1989 yılında Tavuk, Balık ve Yumurta satışı ile giren ilimizin ve sektörün tanınmış iş insanlarından Ali Gazi, 2015 yılında Bey Piliç Hatay Bölge Bayiliğini aldı. 2015 yılından bu yana sürdürdüğü Bey Piliç Bayiliğinde adından söz ettiren Ali Gazi, Defne ilçesine bağlı Ballıöz mahallesinde ki kendi üretim tesislerinde tavuk parçalama, paketleme ve dağıtım işine devam ediyor.

Mehmet Katırcıoğlu | 17 Nisan 2021 12:47
AMANOSLAR BÖLGESİNDE 5 İLDE 6 BİN KORUCU VAR

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan beraberindeki heyetle, İskenderun’da bir takım temaslar çerçevesinde Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu Genel Başkanı Musa Salık’ı ziyaret etti.

Erkan Mutlu İnan | 17 Nisan 2021 12:23