Defne Rotary'den EV-KA projesi

Ev kadınları toplumda güçlü hale getiriliyor. 
Defne Rotary'den EV-KA projesi
 Defne Rotary Kulübü, ev kadınlarının özgüvenlerini arttırmak ve toplumda daha güçlü birer birey olmalarını sağlamak amacıyla EV-KA projesini yenden başlattı. Dün Hatay Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğinde başlayan EV-KA projesi kapsamında ev hanımları dört hafta boyunca değişik konularda eğitimler alacak.
Projenin başlangıcında bir konuşma yapan Defne Rotary Kulübü Başkan Vekili Perihan Seferoğlu, gelecek nesillerin daha sağlıklı ve bilinçli olarak yetiştirilebilmesi için eğitime evdeki yetişkinlerden başlamak gerektiğini söyledi, bu amaçla, doğrudan kadınları hedefleyen EV-KA projesini Harp Malulü Gaziler Şehit dul ve Yetimler Derneğinde başlattıklarını bildirdi. Toplam dört hafta süreyle Perşembe günleri toplanıp farklı konu ve konuşmacılarla bir araya geleceklerini söyleyen Seferoğlu, “Projenin amacı girişimcilik ruhunu desteklemek onların özgüvenlerini kuvvetlendirmek, sağlık, eğitim ve hukuk konularında temel bilgiler ile eğitimle vererek kadının toplumumuzdaki yerini güçlendirmektir. Özgüvenlerini ve bilgilerini arttırmaya yönelik hazırladığımız EV-KA Projesinin ilk haftasında konuşmacımız Jinekolog Doktor Fevzi Günal. Kadın hastalıkları ve menopoz hakkında bilgiler verecektir.”

Dr. Günal: Gebeliğin ilk üç ayı nezle-grip olmayın …
Etkinlikte kadın hastalıkları ve menopoz konusunda ev hanımlarını bilinçlendiren Jinekolog Dr. Fevzi Günal, gebeliğin ilk üç ayı kesinlikle nezle ve grip olmamalarının önemine dikkat çekti. Dr. Günal nezle ve gribin gebeliğin ilk üç ayında düşüklere sebep olabileceğine vurgu yaptı. Gebelik sırasında kadınlara saçlarını boyamamaları konusunda önerilerde bulunan Dr. Günal, saç boyasının içindeki kanserojen maddelerin bebeği etkileyebileceğine değindi. Dr. Günal, gebelik sırasında topuklu ayakkabı giyilmemesini ve hormonsuz gıdalarla beslenmeye özen gösterilmesini önerdi.
Defne Rotary'den EV-KA projesi haberi 11 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  66245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle