Defne’de Ali Nafile rüzgârı esti

Defne Belediyesi tarafından “Defne Belediyesi Kültür Sanat Günleri” kapsamında 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Anfi Tiyatroda konser düzenlendi.
Defne’de Ali Nafile rüzgârı esti

Bu toprakların yetiştirdiği usta isimlerden Ali Nafile’nin sahne aldığı konsere CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve eşi Meryem Yaman, Defne Belediye Başkan Yardımcısı Derya Altunay, Defne Belediyesi Kültür Sanat Sorumlusu Süleyman Küçükrecep, Defne Belediye Meclis üyelerinden Tunay Mengüllüoğlu, Aziz Karataş, Mehmetali Gülüm ve Defneli vatandaşlar katıldı.Ali Nafile sahneye çıkmadan önce Mısırlı sanatçı Mohamed Farğhaly ve oğlu Hamada Farğhaly Defnelilere mükemmel bir müzik ziyafeti sundular.Mısırlı sanatçıların ardından sahneye Ali Nafile ve ekibi çıktı. Birbirinden güzel ve anlamlı parçaları seslendiren Ali Nafile konser esnasında Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve 1982 yılından bu yana Ortadoğu’nun nabzını bizzat orada ikamet ederek tutmuş ve Suriye gerçeklerini tüm çıplaklığıyla kamuoyuna duyuran cesur gazeteci Ömer Ödemiş’i sahneye davet etti.Suriye’de tanık olduğu ve yaşadığı olayları anlatan gazeteci Ömer Ödemiş “Komünist miyim Ben” şiirini okudu. Şiirin hemen ardından Ali Nafile, Başkan Yaman ve Gazeteci Ödemiş “Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor” parçasını hep birlikte söylediler.1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen konserde parçalarını “BARIŞ” için seslendiren, sazıyla ve ekibiyle mükemmel bir uyum içinde olan Ali Nafile Defneli vatandaşlara unutamayacakları bir gece yaşattı.

Defne’de Ali Nafile rüzgârı esti haberi 04 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  60360 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle