DELİÇAY TAHKİMATI YİNE YIKTI

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde dün başlayıp gece boyu süren yağışlar Amanos dağları Keçeli Yaylası mevkiinden itibaren vadi boyunca inerek Deliçay yatağında taşkına neden oldu. Devlet Su İşleri Tarafından yapılan ihaleyle taşkın önleme setleri yaptırılmış olmasına rağmen geçen senede benzer bir durumun yaşandığı Deliçay bu yılda set ve engel dinlemeyerek yıkıma ve maddi hasara neden oldu.
DELİÇAY TAHKİMATI YİNE YIKTI
Dörtyol Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Afad ekipleri gece boyunca yolları açmak ve mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için yoğun bir çaba sarf etti. 
Sabah saatlerinden itibaren temizlik çalışmaları yapılmaya başlayan bölgede can kaybı yaşanmamış olması büyük bir şans olarak nitelendirildi.Deliçay’ın Akdeniz’e döküldüğü noktada ise vatandaşlar derenin taşıdığı ağaçları topladı.
Sedat İSKENDEROĞLU 
Doğan Haber Ajansı - DHA Dörtyol
DELİÇAY TAHKİMATI YİNE YIKTI haberi 10 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Dörtyol Belediyesi adına Hatay Dörtyol muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  6275 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle