DELİK DEŞİK MAVİ MARMARA

İsrail Baskınına Uğrayan Mavi Marmara'dan 250 Mermi İzi Çıktı
DELİK DEŞİK MAVİ MARMARA
Hatay'ın İskenderun Limanı'na, İsrail askerinin kanlı baskınla el koyduğu Mavi Marmara adlı gemide boya ve macunlarla gizlenmeye çalışılan 250'ye yakın meri izi saptandı. İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı gemilerdeki adli incelemeyi tamamlayıp, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'na teslim etti.

İsrail'den geçen cumartesi günü İskenderun Limanı'na getirilerek 10, 9 ile 7 nolu rıhtımlara demirlenen Mavi Marmara, Defne Y. ve Gazze adlı gemilerde, bomba imha uzmanları ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'ndan (TAEK) ekiplerin yaptığı radyasyon ölçümünün ardından İskenderun Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Ercan'ın başkanlığındaki 18 kişilik ekip tarafından yürütülen adli inceleme de tamamlandı.

MACUN VE BOYA İLE GİZLENMİŞ

Özellikle 31 Mayıs'taki saldırıda 9 kişiye mezar olan Mavi Marmara gemisinde, İsrail askerlerinin kanlı baskınını delillendirmek için ipuçları arayan Ankara'dan gelen polisin olay yeri inceleme ekibi, titiz çalışmayla boya ve macunla gizlenmeye çalışılan bir çok delili ortaya çıkarttı. 180'e yakın delil toplayan ekipler, boya ve macunlarla kapatılan 250 mermi izi ile çok sayıda tahribatı belirledi. Boya ve macunlar kazınarak mermi izleri ortaya çıkartılıp, numaralandırıldı. Özellikle bırakıldığı düşünülen kumanyaların da ağır ve pis kokusu çalışma yapan ekipleri olumsuz yönde etkiledi.

İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı, incelemesini tamamladığı 3 gemiyi İHH görevlilerine teslim etti. İHH yetkilileri de gemilerde sigorta şirketlerinin eksperlerinin hasarla ilgili çalışma yapacaklarını bildirdi.
DELİK DEŞİK MAVİ MARMARA haberi 11 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  96600 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle