DEPREMDE OLEN POLIS MEMURUNUN ESI VE KIZI TOPRAGA VERILDI

Van'da depremde hayatını kaybeden polis memurunun eşi ile kızı Hatay'ın Dörtyol ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.
DEPREMDE OLEN POLIS MEMURUNUN ESI VE KIZI TOPRAGA VERILDI
 Van Emniyet Müdürlüğüne 3 ay önce tayin olan polis memuru Muhammet Yarkıcı (35), Van'da Kazım Karabekir Caddesi'nde bulunan 7 katlı apartmandan kiraladığı daireye evini taşıdı.
     Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görev yapan Muhammet Yarkıcı'nın eşi Perihan Yarkıcı (30) ve kızı İpek Yarkıcı (2) 23 Ekim Pazar günü meydana gelen depremde çöken binanın enkazı altında kaldı.
     Kurtarma çalışmalarını üç gündür yakınları ile birlikte izleyen Polis memuru Muhammet Yarkıcı'ya enkaz altından çıkarılan eşi ve kızının cenazeleri teslim edildi.

     Dörtyol'a getirilen anne ve kızının cenazesi Devlet Hastanesi morgundan alınarak, Ocaklı İmam Hatip Camisi'nde kılınan öğle namazından sonra Ocaklı Mezarlığında gözyaşları içerisinde yan yana toprağa verildi.
     Sinir krizleri geçiren polis memuru Muhammed Yarkıcı, kendisine yeni lojman çıktığını, eşyaların bir bölümünü taşıdıklarını, ancak lojmanda oturmanın nasip olmadığını, eşi ve çocuğunun ölmesi nedeniyle kahrolduğunu söyledi.
     Baba Ahmet Yarkıcı ise 3 ay önce oğlunun tayininin çıkması nedeniyle gelini ve küçük torununu alarak Van'a gittiğini ve taşınmalarına yardımcı olduğunu ifade etti.
     Depremin olduğu gün bile oğluna tahsis edilen lojmana eşya taşındığını anlatan Yarkıcı, ancak gelini ve torununun enkazın altında kaldığını ve 2 gün sonra cesetlerinin çıkarıldığını belirterek, gözyaşı döktü.
     Cenaze törenine, depremde ölenlerin yakınları, Kaymakam Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.