Depremzede çiftin nikah mutluluğu

 Hatay'ın İskenderun ilçesi Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Van'daki depremin ardından kente gelen depremzede çiftin nikahını kıydı.
Depremzede çiftin nikah mutluluğu
 Civelek, İskenderun Belediyesi Evlendirme Dairesinde yapılan törende, ilçe merkezinde Kızılay'a ait bir binada kalan 94 depremzedeye, sahip çıktıklarını söyledi.
     Depremzedelerden bir çocuklu Özcan Görentaş (41) ve Nazlı Kayhan (37) çiftinin resmi nikahlarını kıymaktan mutluluk duyduklarını belirten Civelek, şunları söyledi:
     ''Depremden zarar gören tüm vatandaşlara geçmiş olsun. Böyle bir felaketin tekrar yaşanmamasını diliyorum. Van veya İskenderun fark etmez, hepimiz Vanlıyız. Bugün biz sizinle yardımlaşma içindeyiz, yarın bakarsınız siz bizimle el ele tutarsınız. Biz Türkiye'de hep beraber kardeşçe iyi günde kötü günde hep bir aradayız.''
     Civelek, daha sonra nikahlarını kıydığı çifti tebrik etti. Evlilik cüdanını ise Nazlı Kayhan'a verdi.
     Nikahı kıyılan Özcan Görentaş, Civelek'in kendilerini ziyareti sırasında nikahsız yaşadıklarını öğrenmesi üzerine bu sıkıntıdan kurtulduklarını söyledi.

     Nazlı Kayhan ise 1,5 yıldır nikahsız yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:
     ''Deprem olmadan bir gün önce Van'da resmi nikahımız kıyılacaktı. Ancak deprem olunca bu hayalimiz de gerçekleşmedi. Civelek'in, nikahımızı kıyması bizi mutlu etti. 8 aylık bir çocuğumuz var. Bize destek olanlardan Allah razı olsun.''
     Depremzede çiftin nikah şahitliklerini ise İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Kadir Başar ile Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay yaptı.
     Civelek, hatıra olarak depremzede çiftlere kahve takımı hediye etti.
     Nikahları kıyılan çift törenden sonra kendileri için özel olarak karton üzerine hazırlanmış isimlerinin baş harfleri ile Van ve Hatay'ın plaka kodunun yer aldığı 65 NÖ 31 plakalı araçla salondan ayrıldı.