''DEVLET MEMURLARINDA BORCU OLMAYANA RASTLAMAK MÜMKÜN DEĞİL''

Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAKSEN) Sosyal İlişkiler Sekreteri Ahmet Doğruer, devlet memurlarında borcu olmayana rastlamanın mümkün olmadığını bildirdi. 
''DEVLET MEMURLARINDA BORCU OLMAYANA RASTLAMAK MÜMKÜN DEĞİL''
Doğruer, yaptığı yazılı açıklamada, çalışan memur kesiminin sorunlarının kimi zaman bireysel, kimi zaman da kurumsal kaynaklı olduğunu savundu.
     Yıllardan beri memurları ablukaya alan siyasilerin her iktidar olmalarının ardında hiç bir zaman sözlerinin arkasında durmadıklarını ileri süren Doğruer, şöyle devam etti:
     ''İktidar olduktan sonra memurları kandıranlar, oy avcılığı yapan siyasilerdir. Özellikle devlet memurlarında borcu olmayana rastlamak mümkün değil. Borçların büyük çoğunluğu bankalaradır. Bankalardan çektiği bireysel krediler altında ezilen memur, kredisinin borcunu yeni borçlanmaya giderek ödeme yolunu seçmektedir. Faiz tuzağına kendini kaptıran vatandaş oradan kurtulmakta bir hayli zorlanmaktadır. Her çalışanın insanca yaşayabileceği ekonomik şartlara ve sosyal haklara kavuşturulması gerekir. Kamu çalışanlarına yılda 2 kez bayramlarda ikramiye veya bayram harçlığı altında destek verilmeli.''