DHMİ 80. yaşını kutluyor

S. Buğra Güney: 20 Mayıs Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) günü nedeniyle Hatay Havalimanı çalışanları Atatürk Anıtına çelenk sundu.
DHMİ 80. yaşını kutluyor
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.
Hatay Havaalanı Müdür Yardımcısı Durmuş Ali Kaya, DHMİ’nin 80. Yılı nedeniyle bir tören gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Havacılık sektöründe uluslararası standartlara ve kaliteli, güvenli, konforlu bir şekilde hizmet vermeye amaçladıklarını belirten Kaya:“İnsana ve çevreye duyarlı ileri teknoloji ürünü alt yapı ve sistemler ile yetişmiş insan gücüne dayalı hava seyrüsefer ve havalimanı işletme hizmetleri sunmak misyonumuz; Hava trafik yönetimi ve havalimanı işletmeciliği alanında, küresel boyutta rekabet gücüne haiz dünyanın öncü kuruluşlarından biri olmak ise vizyonumuzdur.Cumhuriyet devrinde havacılığın önemi göz önüne alınarak bu konudaki çalışmalar hızlandırılmış ve birçok aşamalardan sonra Atatürk’ ün “istikbal Göklerdedir.” Hedefi doğrultusunda 20 Mayıs 1933 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı’ na bağlı Hava Yolları Devlet İşletmesi kurularak Türkiye’de ilk defa hava yolları kurma ve yollar üzerinde taşıma yapma görevleri kuruluşun sorumluluğuna verilmiştir” dedi.Kaya, Hatay Havalimanı ile ilgili erdiği bilgide ise: “2007 yılında toplam 2.965’le başladığımız yolcu sayımız, 2012 Yılı sonunda toplam:663.892 olarak gerçekleşmiştir. Yolcularımızın en güvenli şekilde varış noktalarına ulaşmalarını sağlamak adına, 46.826 m2’lik terminal binamızda en iyi hizmet verilmeye çalışılmaktayız.Daha iyi hizmet sunabilmek adına ise Teknik Blok ve Garaj Binası yapım çalışmaları hızla sürdürülmektedir. Mevcut apronumuzun genişletme çalışmalarının tamamlanmasını müteakip Yolcularımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına, mensubu olmaktan mutluluk duyduğumuz, DHMİ ailesi olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” diyerek çalışmaların devam edeceğini belirtti.

DHMİ 80. yaşını kutluyor haberi 21 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  24740 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle