DİKKAT Meteorolojik Uyarı

Bölgemizin Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girmesi Bekleniyor

Bölgemiz; devam eden yağışlı havanın etkisinde bulunmaktadır. Bu sistemin yarın (14 Mart Cumartesi günü)  sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerine (Gaziantep, Kilis, Hatay) hafif yağışlara neden olduktan sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ancak, yurdumuzun 15 Mart Pazar günü Balkanlar üzerinden gelen mevsime göre soğuk ve yağışlı yeni bir sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Bu yağışlı sistem bölgemizi 15 Mart Pazar günü bölgenin kuzey kesimlerinde etkisini gösterip, 16 Mart Pazartesi günü ise bölge genelini etkisi altına alması bekleniyor. Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların bölgelerin yüksek kesimlerinde kar ve karla karışık yağmur şekline dönüşeceği tahmin ediliyor. Yağışların önümüzdeki hafta Çarşamba gününden itibaren bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Bölgemizde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Salı gününden itibaren hissedilir derecede (6-10 C derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile birlikte normallerinin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DİKKAT Meteorolojik Uyarı haberi 14 Mart 2020 16:22 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Valiliği adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Hatice Ekmekçi tarafından Valilikler sektörüne eklenmiş olup  33 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
DİKKAT Meteorolojik Uyarı haberi, Hatay Hatay Merkez Yerel Haberleri hatay ili hatay-merkez ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 33 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Dikkat+Meteorolojik+Uyarı Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
DİKKAT Meteorolojik Uyarı Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #DİKKAT #Meteorolojik #Uyarı #DİKKATMeteorolojik #MeteorolojikUyarı #DİKKATMeteorolojikUyarı
DİKKAT Meteorolojik UyarıDİKKAT Meteorolojik Uyarı51 0.0 | 0 Oy