DİKKAT Saatler Geri Alınıyor

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının enerji tasarrufu nedeniyle uyguladığı yaz saat uygulaması sona eriyor. Geri saat uygulamasının 28 Ekim günü uygulamaya geçileceği belirtildi.
DİKKAT Saatler Geri Alınıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, insan psikolojisine olumsuz etkide bulunduğu gerekçesiyle 2013 yılında son vermeyi planladığı ileri geri saat uygulaması, teknik nedenlere bağlı olarak 1 yıl daha ertelendi. Bu nedenle  28 Ekim gecesi saat 04:00'te saatler bir saat geri alınacak.

Yaz saati uygulamasıyla, her yıl, "orta ölçekli" bir hidroelektrik santralinin yıllık üretimi kadar tasarruf sağlanıyor. İleri saat uygulaması işe erken başlamak ve çıkmak, aydınlatma, ısıtma, soğutma açısından önem taşıyor. TEİAŞ’ın hesaplarına göre, yaz saati uygulaması ile yıllık ortalama 700-800 milyon kilovat saat (kwh) tasarruf sağlandığı belirtiliyor.

DİKKAT Saatler Geri Alınıyor haberi 24 Ekim 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  142005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle