Diksiyon eğitim seminerleri başladı

Antakya Ticaret Bor-sası (ATB) ve Antakya Rotary Kulübü'nün girişimleri ile 10 Hafta 30 ders saati sürecek Diksiyon Eğitim Se-minerleri başladı.
Diksiyon eğitim seminerleri başladı
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Diksiyon Eğitimi Seminerleri açılış töreninin de yaptığı konuşmada; “İletişim insanların en çok ihtiyaç duydukları bir paylaşım süreci olup, insanın toplumsal varlık olmasının doğal bir sonucudur. Hayatı başkalarıyla paylaşmak zorunda kalan insanoğlu, diğer insanlarla anlaşma yollarını ortaya çıkarmıştır. Kuşkusuz bu anlaşma yollarından en önemlisi konuşmadır.
Duygu ve düşüncelerimizi karşıdaki kişilere doğru ve güzel bir şekilde anlatabilmek hem bir yetenek hem de beceri işidir. Bu nedenle doğru ve güzel konuşabilmek için eğitim almak ve sürekli çalışmak gerekmektedir. 
 Antakya Ticaret Borsası ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitime yönelik projelerini her zaman takdirle karşılamaktadır. Antakya Ticaret Borsası olarak, toplumun her kesiminin rahatlıkla katılabileceği çok yararlı bu eğitim sayesinde böylesine önemli bir ihtiyacın kar-şılanmasına destek vermekteyiz. Antakya Rotary Kulübü'nün Doğru ve Güzel Türkçe Konuşma Eğitimi gibi büyük önem arz eden bir projeyi hizmete dönüştürmesine fırsat tanımaktan memnuniyet duymaktayız. 

Çünkü günümüzde Türkçenin doğru ve güzel kullanılmasına duyulan ihtiyaç daha da artmaktadır. Yabancı kelime ve kalıpları kullanma özentisi, anlatım bozuklukları gibi birçok nedenlerle Türkçemiz kan kaybetmekte, insanlar konuşurken birbirini anlamakta gitgide güçlük çekmektedirler. Bu vesileyle Antakya için bugüne kadar özverili hizmetlerini takdirle izlediğimiz değerli Öğr. Gör. Tülin Erduran'a gerek Antakya Rotary Kulübü Başkanı olarak gerekse bu etkinliğin eğitim koordinatörü ve eğitmeni olarak üstleneceği görevden dolayı teşekkür eder, siz katılımcılara başarılar dileriz.” dedi.
 Konuşmaların ardından Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı ve eğitim koordinatörü Tülin Erduran, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri'ye katkılarından dolayı Antakya Mutfağı adlı bir kitap hediye etti