Diksiyon Eğitiminde Yeni Dönem

Antakya Rotary Kulübü’nün düzenlediği ‘Tülin Erduran’ın Diksiyon Eğitimi’ seminer kayıtları Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde 13 Ekim Pazartesi günü başlıyor.     

Diksiyon Eğitiminde Yeni Dönem
Antakya Rotary Kulübü tarafından yıllardır düzenlenmekte olan ve bu güne kadar yöremizdeki yüzlerce yetişkinin katılımcı olarak yararlandığı ”Tülin Erduran’ın Doğru ve Güzel Türkçe için Diksiyon Eğitimi Seminerleri” Erol Bilecik Anadolu Teknik Lisesi Kongre Merkezi’nde 25 Ekim Cumartesi sabahı törenle başlayacak. Kayıtlar 13 Ekim Pazartesi gününden itibaren mesai saatlerinde Kongre Merkezi’nde yapılacak. Diksiyon Eğitimi Seminerleri eskiden olduğu gibi bu dönem de Cumartesi günleri gerçekleştirilecek. Program; on hafta boyunca Cumartesi sabahları, saat 9.30’dan itibaren arda arda üç oturumun yapılacağı, toplam 30 ders saati süren bir eğitim paketini içeriyor. Devam koşulunu yerine getirenler seminer bitiminde düzenlenecek törende Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklar.Uygulamalı eğitim konuları arasında Doğru Nefes, Ses Eğitimi, Fonetik, Beden Dilinin de etkin olduğu Sözel İletişim Becerileri, Etkileyici Konuşma, Hitabet Kuralları, Topluluk Karşısında Konuşma Psikolojisi, Sunuş Yöntemleri ve Medya Konuşması gibi başlıklar yer alıyor.Seminerlere katılmak isteyenlerin 24 Ekim gününe kadar Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde kayıt yaptırmaları gerekiyor.Ayrıntılı bilgi 0536 600 61 81 numaralı telefondan alınabilir.Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı İsmail Nusret Duman: Topluma hizmet etmek  temel görevimiz Dönem başında Antakya Rotary Kulübü adına Diksiyon Eğitimi Seminerlerinin düzenlemeye karar verirken, öncelikle son seminere katılanların gönderdiği geri bildirimleri göz önüne alıyoruz.
  
Rotary hizmet için var ve hizmetin yerini bulması çok önemli. Katılımcıların bildirdikleri memnuniyetin yanısıra ard arda gelen talepler bizi hizmet alanına davet ediyor.Seminerleri, Antakya’da toplumsal sorumluluk alanlarında verdiği kültürel hizmetlerle öne çıkan ve aynı zamanda Kulüp üyemiz olan E.Öğretim Görevlisi Tülin Erduran, gönüllü olarak verecek. Bir Rotary Kulüp üyesinin ‘Kendinden önce hizmet’ idealini taşıması, özellikle ‘Mesleğini veya işini hizmet amacıyla kullanması’ temel ilkedir. Öğr.Gör.Tülin Erduran akademik bilgi ve birikimini taşıdığı hizmet anlayışıyla birleştirerek seminerlerin hem eğitmenlik hem de eğitim koordinatörlüğünü üstlenmeye bu dönem de devam ediyor.Antakya Rotary Kulübü yararına yedinci yılını tamamlayan seminerlere kişisel gelişim ve insan ilişkilerine önem veren çok sayıda kişi katıldı. Özellikle, işinde veya özel yaşamında kusursuz olmaya, iletişim becerilerini doğru kullanmaya özen gösteren; meslek ve kariyer sahipleri, kamu görevlileri veya özel işlerde çalışanlar, öğretmenler, akademisyenler, eğitim ve sağlık vb.gibi alanlarda görevi her an yüz yüze iletişim gerektirenler,iş arayanlar, üniversite öğrencileri, ev hanımları (özellikle anneanne ve babaanneler), STK yönetici ve sözcüleri, siyasetçiler, siyasetle ilgilenenler, medya mensupları, yerel radyo spikerleri, sunucular bu bu eğitimden yarar sağladılar. Kısacası, farklı konumlarda olup değişmek, gelişmek isteyen, özel yaşamına veya iş yaşamına değer katmak isteyen çok sayıda kişi bu güne kadar seminerleri ilgiyle izledi.Tülin Erduran: İnsanın bildiklerimi aktarması büyük mutlulukEğitim programının her aşaması uygulamaya dayalı. Böylece; katılımcılarımız dinlemekle, okumakla, yazmakla değil, yalnızca tekrar ederek ve konuşarak başarılı olacaklarına kısa sürede inanıyorlar. Seminer bilgilerinin temelinde, Türkçenin güzelliklerini fark ettirecek ses bilgisini (fonetik) içeren kurallar, eğitim-öğretim yaşamında yakın zamana kadar göz ardı edilen söyleyiş biçimleri var. Katılımcılar yanlışlardan arındıkça, bir eğitmen olarak ben de onlarla birlikte heyecanlanıyor, sevinç ve coşku dolu duygular yaşıyor, akademik yaşamımda edindiğim bilgileri aktarmanın zevkine doyamıyorum. İyi ki ‘Mesleğimi hizmet amacıyla kullanma’ yolunu seçmişim diyorum.

                                                                                   İsmail Nusret Duman

                                                                        Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı

Diksiyon Eğitiminde Yeni Dönem haberi 10 Ekim 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  17680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle