DİLEKLER TUTULDU HIDIRELLEZ KUTLANDI

<p><em>İskenderun İl&ccedil;esi&rsquo;nde bulunan Aziz George Kilisesi&rsquo;nde Hristiyan ve M&uuml;sl&uuml;man vatandaşların&nbsp;katılımıyla &ldquo;Hıdırellez&rdquo;&nbsp;kutlandı.</em></p>
DİLEKLER TUTULDU HIDIRELLEZ KUTLANDI

Yüzlerce Hristiyan ve Müslüman, Hıdırellez’i kutlamak için Numune Mahallesi’nde bulunan Aziz George Kilisesi’nde toplandı. Aynı zamanda Aziz George Kilisesi’nin isim gününde kutlanan etkinlikte kilise Papazı Dimitri Yıldırım tarafından ayin düzenlendi.Kutlamaya katılan vatandaşlar kağıtlara yazdıkları dileklerini kilisedeki dua bölümüne bırakırken, daha önce dilekleri kabul olanlar da kutlamaya katılanlara lokum dağıttı.İskenderun Ortodoks Kilisesi Fukara Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Can Teymur, "5 Mayıs Hıdrellez bizim dini günlerimizden Aziz George Günü. Bugün kutlanan gün müşterek bir gün. Cemaatimiz mensupları yalnız değil. Bütün inançlara mensup Müslümanı, Hıristiyanı, Alevisi, Musevisi bütün inanç kesimlerine sahip vatandaşlarımız bu mübarek günü burada kutlamak üzere bir arada bulunuyorlar, dileklerde bulunup dualar ediyorlar. Bu özel günde insanlarımızı burada bir arada görmekten çok mutluyuz" dedi.

DİLEKLER TUTULDU HIDIRELLEZ KUTLANDI haberi 07 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1560 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle