DİN-BİR-SEN SENDİKASI HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET

Yeni oluşan Din-Bir-Sen Hatay İl Yönetimi, kutlu doğum haftası etkinlikleri kapsamında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

DİN-BİR-SEN SENDİKASI HEYETİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A ZİYARET
Ziyarete, Din-Bir-Sen Hatay İl Başkanı Yahya Atçılı ve Reyhanlı İlçe Başkanı Mustafa Eren, Kumlu İlçe Başkan vekili Abbas Göçmez, Hatay Altınözlüler Derneği Başkanı Ömer Kuday ve diğer yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi. Ziyarette bir konuşma yapan Din-Bir-Sen Hatay İl Başkanı Yahya Atçılı, kutlu doğum haftasının sadece Türkiye’de değil, diyanetin olduğu tüm ülkelerde kutlandığını ifade ederek, “Amacımız Hz.Muhammed (SAV)’i sadece anmak değil, aynı zamanda anlamaktır. Geçen yıl temamız kardeşlik ve birlik konusuydu. Bu yıl Peygamber efendimizin çeşitli yönlerini öne çıkarıyoruz. Peygamber efendimiz yeterli derecede iman edilmemesine ve cehalet konusunda büyük üzüntü duyardı. Peygamber efendimize karşı vazifelerimiz ve sorumluluklarımız olduğunu hatırlatıyoruz. Kutlu Doğum haftasının, tüm İslam alemine huzur ve rahmet getirmesini temenni ediyoruz” dedi.Göreve gelen yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik eden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, iki yıldır birlik ve beraberliği sağlamak için çalıştıklarını ve tüm renkleri birleştirmek adına çaba harcadıklarını ifade etti.
 
Başkan Savaş, Peygamber efendimize olan sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerektiğini ifade ederek, “Cemaatlerimiz aracılığıyla insanlığa güzel mesajlar göndermeliyiz. Sizler dinimizin emrettiklerini ifade ettiğiniz için, sizlerin ağzından çıkan sözler çok önemli. Dinimizi ve inancımızın gereklerini halkımıza anlatıyorsunuz. Bu anlatımları güler yüz ile yapmak gerekir. Hiddetten uzak, daha sempatik ve sevecen bir tavır anlatmak gerekir. İnsanlarımız korkutmak yerine, dinimizi sevdirmek gerekir. Ben belediye başkanı olarak bunu yapmaya çalışıyorum ve bunun çok büyük faydasını gördüm. İnsanlarımız artık kaos ve kavga istemiyor. İnsanlarımız barış, sevgi, güven ve huzur istiyor. İnsanların pozitif yönlendirmelere ihtiyacı var. Bilgi kirliliği ile kafalarına nifak sokulan vatandaşların artık güzel şeylere ihtiyacı var” dedi. Eski Karaköse Belediye Başkanı Garip Gezici ziyaret anısına Başkan Savaş’a bir tablo hediye etti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, kutlu doğum haftasını bir kez daha kutlayarak, tüm konuklarına birer Gül verdi.