DİŞ HEKİMLERİ ODASI’NDAN NEZAKET ZİYARETİ

22 Kasım Diş Hekimleri günü ve Toplu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası  münasebetiyle Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Çolak ve beraberindeki yönetim Kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

DİŞ HEKİMLERİ ODASI’NDAN NEZAKET ZİYARETİ
Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Çolak ziyarette yaptığı konuşmada, “Bu yıl Diş Hekimliği’nin bilimsel anlamda kuruluşunun 104.yıldönümünü kutlamaktayız. 22 Kasım gününü içine alan hafta Türkiye’de “Toplu Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın amacı toplum da ağız ve diş sağlığı bilincini oluşturmak, bu amaçla bir takım etkinlikler düzenlemektir. Bu etkinliklerin en önemlisi Türk Tabipler Birliği ve Hatay Diş Hekimleri Odası işbirliği ile İlköğretim öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimiyle birlikte, öğrencilere diş fırçası ve dış macunu hediye edilerek bu konudaki duyarlılıkların oluşmasına katkı vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.
 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Serdar Güven, tüm diş hekimlerinin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü” kutladığını ifade etti. Güven “Kendi meslek gurubunu iyi ifade eden başarılı çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Bize de düşen görev bu güzel çalışmaları her anlamda desteklemektir. Ağız ve Diş Sağlığı konusunda duyarlılık ve bilinç düzeyini arttırmak için İlköğretim öğrencilerimize yönelik düzenlenecek bu tür etkinlikler bizleri oldukça memnun ediyor. İnanıyorum ki bu konu da yapılacak çalışmalara farklı kurum, kuruluş, dernek ve oda temsilciliklerinin destek vermesiyle etkinliğin kapsamı daha da genişleyecektir.” dedi.