DIŞİŞLERİ NDEN ÇUVAL KINAMASI

Dışileri Bakanlığı İskendurun’da  (TGB) üyesi bir grubun Alman askerlerin başına çuval geçirme girişiminde bulunmasını kınadı.
DIŞİŞLERİ NDEN ÇUVAL KINAMASI
Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada Almanya ’nın patriot sistemlerini kullanmak üzere Türkiye’ye gelen 5 Alman askerine, 22 Ocak günü, İskendurun’da sivil kıyafetle dolaştıkları sırada bir saldırı teşebbüsünün bulunulduğu anımsatılarak, olayın derin üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi. Bu tarz saldırıların tekrar etmemesi için gerekli tüm önlemlerin alındığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kabul edilemez nitelikteki ve kınadığımız bu olay, emniyet güçlerimizin zamanlı müdahalesi sayesinde büyümeden önlenmiştir. Müttefiklerimiz Almanya, Hollanda  ve ABD, patriot sistemlerini talebimize binaen ve tarafımızdan takdirle karşılanan Nato dayanışması temelinde gönüllü olarak ülkemize göndermektedirler. Hava savunma sistemlerimizi takviye amacıyla ülkemizde bulunan konuk müttefik askerlere gerekli misafirperverliğin gösterileceğine inanıyoruz. Bu olayın benzerlerinin tekerrürünü önleyecek gerekli her türlü güvenlik tedbiri alınmıştır.”
DIŞİŞLERİ NDEN ÇUVAL KINAMASI haberi 26 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  43150 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle