DİSK HEYETİNDEN BAŞKAN KİMYECİYE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci kısa adı DİSK olan (Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları) Genel Başkanı Rani Beko ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

DİSK HEYETİNDEN BAŞKAN KİMYECİYE ZİYARET
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete, DİSK Genel Başkanı Rani Beko, Genel-İş Sendikası TİS Daire Başkanı Mehmet Güleryüz, Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek ve yönetim kurulu üyeleri katılım gösterdi.DİSK Genel Başkanı Rani Beko ziyarette Antakya Belediye Başkanlığı’na seçilen Mimar İsmail Kimyeci’ye hayırlı olsun dileklerinde bulunarak görevinde başarılar diledi.DİSK Genel Başkanı Beko yaptığı açıklamada, “ Belediyelerde çalışan işçi personelin sosyal ve ekonomik haklarının zamanında karşılanması,refah durumunun üst seviyede olması kurum ve kent yaşayanı açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Morali ve motivasyonu yerinde olan işçi personel çalıştığı kurumuna ve şehrine evi gibi bakar. Görevinizde bir kez daha başarılar dilerken, işçi çalışanlarımızın hak ve alacakları konusunda duyarlı olacağınıza inanıyoruz. DİSK olarak bize düşen bir görev olduğunda yanınızdayız. Her türlü desteği ve katkıyı vermeye hazırız.” dedi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Mimar İsmail Kimyeci, Büyükşehir yasası çerçevesinde Antakya Belediyesi’nin Defne ve Arsuz ilçeleriyle birlikte yeni kurulduğunu, şu anda Odabaşı’nda bulunan geçici binasında hizmet verdiğini ifade etti.
 
 Kimyeci, 160 memur, 185 işçi toplam 345 personelle büyük bir aile olduklarını ifade ederken, “Son Büyükşehir yasası kapsamında sınırları yeniden belirlenen, köyleri mahalleye dönüşen, sınırları 23 km²’den 600 km²’ye, nüfusu 370 bin’e, mahalle sayısı 45’den 95 mahalleye yükselen Antakya Belediyesi’nin mücavir alan sınırlarında yer alan vatandaşlarımıza en iyi, en kaliteli hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hizmeti sunmak için çalışanlarımızın moral ve motivasyonu çok önemli. Bu moral ve motivasyon pozitif anlamda vatandaşımıza yansır. Güleryüzlü, kendinden bir şeyler katan, çalışan, üreten bir personel ve kurum yapısından en başta vatandaşımız hizmet noktasında fayda sağlayacaktır.Çalışanlarımızın hak ve alacaklarına, özlük haklarına son derece önem veriyoruz. Hizmet dönemimizde tüm sendikalarımızla, işçi ve memur temsilcilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla şehrimize daha iyi hizmet için sürekli istişare içinde hareket edeceğiz ve katılımcı yöneticilik anlayışımızla Antakyamıza birlikte hizmet edeceğiz.” dedi.Ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci, konuk DİSK heyeti ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.