Diyanet-Sen Din görevlilerinin sorunlarının çözümü için çalışıyor

 Diyanet-Sen Genel Sekreteri Hacıbey Özkan, din görevlilerinin sorunlarının çözümü için çalıştıklarını belirtti.
Diyanet-Sen Din görevlilerinin sorunlarının çözümü için çalışıyor
Özkan, Genel Eğitim ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır ile Diyanet-Sen Hatay İl Temsilciliğinde düzenlediği basın toplantısında, kurulduğu günden bu yana sendikalarının din görevlilerine öz güven kazandırmak için mücadele ettiğini ve bu konuda çalışma yaptığını söyledi.
     Din görevlilerinin bulunduğu mahalledeki cemaate adeta danışmanlık hizmeti sunduğunu ifade eden Özkan, şöyle konuştu:
     ''Görevlilerimiz, kutsal bir mesleği yerine getiriyor. Din görevlilerimizin bir takım sıkıntıları var. Bu sıkıntıların çözümü için çalışıyoruz. Bu kapsamda öncelikle din görevlilerimize de eşit işe, eşit ücret verilmesi konusunda mücadele ediyoruz. Örneğin milli eğitim müdürünün hakkı neyse müftünün de aynı şekilde bu hakka sahip olmasını istiyoruz. Bizler bir ayrıcalık talep etmiyoruz. Bunun yanı sıra din görevlilerimizin de belediye memuru, kaptan, muhtar gibi nikah işlemlerini yapabilmesini bekliyoruz. Bu haklara ulaşabilmek konusunda mücadelemizi sürdürüyoruz ve din görevlilerinin sorunların çözümü için çalışıyoruz.''
     Türkiye genelinde 9 bin 600 camide kadrolu görevli bulunmadığına ve 20 bin civarında cami görevlisinin kadro beklediğine dikkati çeken Özkan, bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasını beklediklerini kaydetti.
     Özkan, sendika faaliyetleri sayesinde kurumlar arasındaki dengeyi sağladıklarını, bundan sonra da din görevlilerinin maaşlarının yanı sıra özlük hakları için de mücadelelerine devam edeceklerini belirtti.
     Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Hasan Urhan da sendika yetkililerinin Hatay'da bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.