DİYAP BÜYÜKAŞIK ÇANKAYA KÖŞKÜ YOLCUSU

İlimiz bu yıl Diyap BÜYÜKAŞIK’I Hatay’ın Yıldız Sporcusu olarak seçip 6 Haziranda Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek olan toplantıya katılacaktır.

DİYAP BÜYÜKAŞIK ÇANKAYA KÖŞKÜ YOLCUSU
Şimdiye kadar elde ettiği yerel ulusal ve uluslar arası başarılar ile İlimizi layığıyla temsil eden Satranç Sporcusu Diyap BÜYÜKAŞIK, 81 İlden 81 Yıldız Projesi kapsamında Hatay ilimizin Yıldız Sporcusu seçilmiş olup 06.06.2013 Perşembe günü Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül başkanlığında gerçekleştirilecek olan 2013 YILDIZLARI TANITIM TOPLANTISINA ilimizi temsilen katılacaktır. Her yıl düzenlenen bu etkinlikte 81 il en başarılı sporcular arasından seçtiği Yılın sporcusunu yıldız seçip Çankaya köşküne göndermektedir. İlimiz bu yıl Diyap BÜYÜKAŞIK’I Hatay’ın Yıldız Sporcusu olarak seçip 6 Haziranda Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek olan toplantıya katılacaktır.  
       

           Beyaz Kale Satranç Kulübünden yapılan açıklamaya göre ilimizi süper lig yolunda temsil edecek olan Antakya Belediyesi Kulübü satranç takımında yer almakta olup Yunanistan’da gerçekleşecek olan Dünya Okullar Arası Satranç Turnuvası ile Sırbistan’da gerçekleşecek olan Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası Turnuvalarında başarılı bir şekilde temsil edeceğine inanıldığı ifade edildi. Hatay satrancının şahı olarak bilinen Diyap BÜYÜKAŞIK daha önceki turnuvalarında Dünya İkinciliği, Dünya Olimpiyat Üçüncülüğü, Türkiye Şampiyonluğu gibi dereceler elde etmişti. Hatay ili ve Türkiye’ye kazandırdığı gurur verici başarılardan dolayı Diyap BÜYÜKAŞIK’IN tekrar ayakta alkışlanmayı hak ettiğini belirttiler.